Droga do normalnego życia
"Przyszłość dzieci z autyzmem zależy także od Ciebie. Otwórz im drogę do normalnego życia" – przekonuje podatników Fundacja SYNAPSIS do przekazywania 1% podatku na rzecz swoich podopiecznych. Tegoroczne wpływy z 1% organizacja przeznaczy na wczesne wykrywanie oraz intensywną terapię osób z autyzmem.
Kampanię wsparli wizerunkowo aktorzy serialu "Dom nad rozlewiskiem", emitowanego na antenie TVP1, w którym pojawił się motyw autystycznego chłopca.
Jednym z elementów kampanii jest wyreżyserowany przez Jacka Raginisa spot filmowy, w którym wystąpił Patryk Przasnek – serialowe dziecko z autyzmem oraz Alicja Węgorzewska – jego serialowa matka. Joanna Brodzik, która gra w serialu znajomą rodziny dziecka z autyzmem, jest twarzą kampanii, namawiającą do wspierania działań fundacji SYNAPSIS, w zakresie wczesnego wykrywania oraz intensywnej terapii osób z autyzmem. Zarówno twórcy, jak i aktorzy zaangażowali się w kampanię charytatywnie.
Spot emitowany był m.in. w sieci Multikino w 5 miastach Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław oraz Poznań) w okresie 26.02 – 11.03.2010 r. Od 6 kwietnia rusza kampania radiowa, do której zaangażowani zostali Joanna Brodzik, Alicja Węgorzewska oraz Łukasz Nowicki. Ponadto działania reklamowe obejmują: prasę, outdoor, internet, ulotki, mailing. Uruchomiona została także strona internetowa dedykowana kampanii – www.1procent-synapsis.pl – z której można pobrać bezpłatny program do rozliczania PIT. Kampania potrwa do 30 kwietnia.
Celem kampanii 1%, jest także uświadamianie społeczeństwa o wadze problemu jakim jest autyzm oraz o konieczności podejmowania wczesnej interwencji w przypadku najmłodszych dzieci z autyzmem. – Jeszcze 5 lat temu powszechnym było przekonanie, że autyzm jest nieuleczalny. Praktyka ostatnich lat pokazuje jednak, że to przekonanie jest błędne. Wczesne rozpoznanie autyzmu oraz indywidualnie dostosowana, całościowa i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem – mówi Joanna Grochowska z fundacji SYNAPSIS.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurobiologicznym, powodującym trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10.000 narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością. ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie