Drapieżna woda
Woda jest źródłem życia, ale czy może również być niebezpieczeństwem dla ludzi? Pozornie na plakacie widać rzut z góry na rzekę, wijącą się między osadami ludzi. Jednak nie jest to zdjęcie zwykłej rzeki – ta swoim kształtem układa się w węża atakującego jedną z osad.
Nadano rzece symbolizującej wodę nienadającą się do picia postać węża, który kojarzy się z niebezpieczeństwem dla życia ludzi, szczególnie w pozie atakującej, czyli z rozszerzoną paszczą pokazującą kły i język. Tym sposobem twórcy nie tylko bardzo obrazowo podkreślili hasło kampanii: „The greatest human predator is water. Non-potable water causes 3.6 million victims every year around the world” ("Największym drapieżnikiem dla człowieka jest woda. Każdego roku woda nienadająca się do picia przyczynia się do powstania 3.6 miliona ofiar na całym świecie").
Francuska agencja bddp&fils stworzyła ten przekaz dla Solidarités International – organizacji zaangażowanej w walkę ze skutkami naturalnych katastrof, szczególnie związanych z wodą, a także wdrażaniem programów związanych z higieną, użytkowaniem zanieczyszczonych wód i warunkami sanitarnymi. Głównym celem było przekazanie odbiorcom, że woda może być także zagrożeniem, szczególnie w krajach afrykańskich, do których nawiązuje nie tylko krajobraz, ale również charakterystyczne osady. Kampania uświadamia, że użytkowanie zanieczyszczonej wody może być bardziej niebezpieczne od jej braku, ponieważ w wodzie szybciej rozwijają się bakterie i wirusy, które prowadzą do wielu śmiertelnych chorób m.in. takich jak cholera. Kampania ta przez takie kontrastujące zestawienie stereotypowego postrzegania wody jako źródła życia i jako drapieżnika odbierającego życie niesie mocny przekaz, który może zostać lepiej zapamiętany.
Daria Ostrowska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
04.11.2024
Nie chcesz trafić do tego dołka
-
31.10.2024
Poszły z dymem