Co z tą wodą? Ruszyła kampania dotycząca sytuacji hydrologicznej w Polsce
O tym, że sytuacja hydrologiczna w Polsce jest dramatyczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wyjątkowo niski poziom wody w rzekach czy wielkie pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym to widoczne ostrzeżenia, których nie wolno lekceważyć. Ochrona wody i jej zasobów w dobie pogłębiającego się kryzysu klimatycznego to obecnie priorytet. Trwająca właśnie kampania „Co z tą wodą?” ma uświadomić nam, jakie mamy zasoby wodne oraz dlaczego i jak powinniśmy o nie zadbać.
Od kilku lat mamy bezśnieżne zimy, długie okresy bez deszczu lub przeciwnie – nawałnice i powodzie, a także coraz częstsze i dłuższe fale upałów, zagrażające naszemu zdrowiu i życiu. Skutki suszy są fatalne dla każdego z nas – mówi Dominik Olędzki, rzecznik prasowy Koalicji Klimatycznej. – Konsekwencje deficytu wody odczujemy wszyscy, w tym wiele gałęzi gospodarki: od rolnictwa, przez energetykę, aż po szeroko rozumianą produkcję. Już dziś odczuwamy podwyżki cen żywności, pojawiają się apele o ograniczanie zużycia wody, a możliwe są także ograniczenia w dostarczaniu prądu.
Dlatego 16 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania Co z tą wodą?, która ma uświadomić Polakom, czym jest susza i jakie poważne konsekwencje się z nią wiążą.
Kampania obejmuje stworzenie edukacyjnego serwisu www.coztawoda.pl – encyklopedii wiedzy dotyczącej suszy i zasobów wody w Polsce.
Na portalu znajdziemy m.in. informacje:
- Łyk teorii dotyczący wody w naszym kraju: https://www.coztawoda.pl/lyk-teorii
- O tym, jak woda jest ważna: https://www.coztawoda.pl/rola-wody
- Co mogę sam zrobić: https://www.coztawoda.pl/jak-chronic-zasoby-wody
- O ratowaniu rzek, pod auspicjami WWF Polska: https://www.coztawoda.pl/ratujmy-rzeki
Za 70% zużycia wody odpowiedzialny jest przemysł, problem pogłębia się z roku na rok, a to, czy sytuacja hydrologiczna w Polsce ulegnie poprawie, zależy nie tylko od naszych indywidualnych wyborów, ale również od polityków. Z tego względu oprócz edukacji na temat zasobów wodnych w Polsce, przez dwa miesiące zbierane są podpisy pod apelem do rządzących: https://www.coztawoda.pl/apel.
W social mediach kampanii odbędzie się też angażujący challenge dotyczący klimatu #bezprzelewek: https://www.coztawoda.pl/challenge.
Pomysłodawcą kampanii „Co z tą wodą?” jest Koalicja Klimatyczna. To porozumienie 26 organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz ochrony klimatu. Partnerem akcji jest WWF Polska. Projekt powstał we współpracy z agencją Bluecloud Interactive i agencją keyPR. Za wykonanie strony internetowej odpowiada firma HotChili Digital.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów