„Historia pewnego przedmiotu”, autorstwa Anety Wróbel i Adama Wojtyszko, opowieść o szukaniu swojego miejsca w świecie, zostanie przygotowana i wystawiona przez pracowników firmy Capgemini w ramach corocznego charytatywnego Projektu Teatr. Efekty kilkumiesięcznej pracy będzie można zobaczyć w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12, Kraków), od 9 do 12 grudnia.
Po raz siódmy kilkudziesięciu pracowników firmy, na co dzień księgowych, analityków biznesowych i specjalistów ds. obsługi klienta, zamieni się w aktorów i wokalistów. Nad trupą w tym roku czuwa duet reżyserski Iza Kała i Alan Pakosz.
Iza Kała, aktorka, standaperka, konferansjerka, reżyserka , producentka i szefowa programowa PAKI, z monodramem „Kredyt zaufania” zdobywała nagrody na festiwalach kabaretowych i teatralnych. Alan Pakosz to urodzony w Krakowie artysta estradowy, kabareciarz, aktor, improwizator, konferansjer, reżyser. Współpracuje z Teatrem KTO i jest dyrektorem artystycznym dwóch krakowskich festiwali kabaretowych i improwizacyjnych – PAKA (do maja 2015) oraz ImproFest. Opieką muzyczną spektakl otoczył Karol Bulski, pianista i kompozytor, któremu na scenie MOS-u towarzyszył będzie zespół ImproBand. Za choreografię i ruch sceniczny odpowiadają Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.
Projekt Teatralny Capgemini na stałe wpisał się już w kalendarz naszej pracy społecznej. Dochód z tegorocznego spektaklu przekażemy Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN na wsparcie i kształcenie osób z niepełnosprawnościami i przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy. Podobnie jak w ubiegłym roku wspólnie z MOFFINem przygotujemy audiodeskrypcję do spektaklu i tym samym udostępnimy go osobom niewidomym i słabowidzącym – mówi Karolina Długosz, Manager CSR Capgemini. Ireneusz Białek, z Fundacji MOFFIN, podkreśla wkład Projektu Teatr w łączenie świata osób niepełnosprawnych ze sprawnymi. Dzięki pasji i zaangażowaniu pracowników, którzy grają na scenie tak, jak gdyby parali się aktorstwem od zawsze, profesjonalnemu scenariuszowi i audiodeskrypcji, spektakl jest przestrzenią łączącą ludzi, uczącą dzieci sprawne, że naturalnym jest, iż są też wśród nich dzieci niepełnosprawne, że można się wspólnie bawić, cieszyć sztuką, że to jest normalne. Teatr Capgemini to po prostu dobra gra w dobrej sprawie.
Bilety dostępne są na stronie www.moffin.eu.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS