Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) rozpoczyna kampanię „Razem budujemy Centrum Pomocy Dzieciom – Razem dajemy dzieciom siłę”, której celem jest zgromadzenie funduszy na uruchomienie specjalistycznego centrum pomocowego dla krzywdzonych dzieci. W Polsce nie ma jeszcze takiego miejsca.
Doświadczenia krajów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, pokazują, że najlepszym modelem pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy, wykorzystywania seksualnego, czy były świadkami poważnych przestępstw, jest zapewnienie kompleksowego wsparcia w specjalistycznej placówce, gdzie pod jednym dachem dziecko i jego bliscy mogą liczyć na pomoc psychologiczną, medyczną i prawną.
Doświadczenie przemocy, czy wykorzystywania seksualnego, rujnuje dzieciństwo – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Skrzywdzone dziecko, które nie dostanie wsparcia, nie odzyskapoczucia własnej wartości i zaufania do ludzi. Specjalistyczna pomoc takim dzieciom jest trudnym i długotrwałym procesem. Nowoczesna placówka, którą chcemy stworzyć,działająca według sprawdzonych standardów, to ogromna szansa na usprawnienie i zwiększenie skali działań pomocowych.
Centrum Pomocy Dzieciom ma zagwarantować najmłodszym pomoc medyczną, udzielaną przez lekarzy znających specyfikę psychicznych i somatycznych konsekwencji krzywdzenia. Terapeuci będą pomagać im poradzić sobie z lękiem, złością i poczuciem winy. W pokoju przesłuchań, wyposażonym w nowoczesne urządzenia rejestrujące, dzieci będą mogły opowiedzieć sędziemu, co je spotkało. Również rodzice, których dzieci trafią do Centrum, będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznych i prawnych. Placówka wzbogacona zostanie o Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Pod ogólnopolskim numerem 116 111 siedem dni w tygodniu dzieci skorzystają z bezpłatnej i anonimowej pomocy telefonicznej.
Uruchomienie specjalistycznego centrum wymaga zgromadzenia funduszy na budynek, jego wyposażenie i profesjonalną ofertę pomocy. Placówka zostanie stworzona dzięki tzw. „cegiełkom”, czyli wsparciu indywidualnych darczyńców i firm, do których Fundacja zwraca się o pomoc.
Ważne jest dla nas zapewnienie placówce stabilności i uniezależnienie jej od dotacji państwowych, których nie można zagwarantować. Terapie, jakie prowadzimy dla naszych podopiecznych, trwają nawet do 2 lat i nie możemy ryzykować konieczności ich przerwania z powodu braku decyzji o przyznaniu środków, lub innych przyczyn niezależnych od nas – dodaje Monika Sajkowska.
Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Grupa Onet – RASPolska, która zapewnia wsparcie merytoryczne i medialne przy prowadzonej kampanii.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS