Muzeum Migracji to placówka z siedzibą w Londynie, która z jednej strony organizuje wystawy i kampanie, z drugiej zaś realizuje rozpisany na lata program edukacyjny, badający, w jaki sposób przemieszczanie się ludzi do i z Wielkiej Brytanii ukształtowało współczesnych Brytyjczyków – jako jednostki, społeczeństwo oraz jako naród.
– Migracja jest często postrzegana jako kwestia, która generuje podziały – mówi Matthew Plowright, dyrektor ds. komunikacji w Muzeum Migracji. – W rzeczywistości jest na odwrót. To coś, co nas wszystkich łączy. By unaocznić odbiorcom prawdziwość powyższej tezy, agencja kreatywna Wonderhood Studios zrealizowała kampanię, której podstawą stał się… skład angielskiej drużyny narodowej na Euro 2024. Jak się okazuje, praktycznie wszyscy jej reprezentanci mają migracyjne dziedzictwo – albo urodzili się za granicą, albo są dziećmi bądź wnukami imigrantów. Ba, nawet kapitan drużyny, Harry Kane, jest z pochodzenia (poprzez ojca) Irlandczykiem.
– Strategia polegała na tym, aby fani piłki nożnej zastanowili się, co by się stało z reprezentacją Anglii bez migracji i imigrantów – podkreślają Jack Croft i Stacey Bird, zastępcy dyrektorów kreatywnych w Wonderhood Studios. – I by od tego momentu wyrażali się bardziej pozytywnie na ten temat.
txt: Dorota Chrobak
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów