Czy mówią "dzień dobry"? Czy poza swoim światem mają "inne" życie? Jaki jest ich świat? Stowarzyszenia Na Tak w listopadzie i grudniu 2009 r. prowadziło kampanię "Akademia Ludzi Pozytywnych" prezentującą osoby niepełnosprawne intelektualnie, które wydają się zdrowym "dziwne" i zagadkowe, w roli ekspertów. U nich można zasięgać życiowych rad i się na nich wzorować.
W tytułowej Akademii wykładowcami są osoby upośledzone umysłowo. Tacy nauczyciele są szczerzy, bezpośredni i nie udają. Lekcje dotyczą tego, jak codziennie się uśmiechać, jak dzielić się radością i doceniać każdy dzień.
Kampania pokazywała, że upośledzenie umysłowe ma również pozytywne strony, związane z byciem autentycznym w codziennych sytuacjach życiowych: przy powitaniu i pożegnaniu, czy na spacerze.
Osoby niepełnosprawne intelektualnie skupiają się na wykonywaniu prostych czynności, z czym niejednokrotnie mają problemy. Dlatego podchodzą do nich bardzo poważnie, bez względu na to, czy chodzi o powitanie, czy też przygotowanie obiadu.
Mediami wykorzystanymi do działań informacyjnych były citylighty, ulotki oraz publikacje prasowe.
Kampania została sfinansowana ze środków PFRON.
M. Czerepak
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
18.11.2024
Startuje 24. MFF WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca