Przygotowany na zlecenie Urzędu m. st. Warszawy plan zagospodarowania przestrzennego, obejmujący teren Wytwórni przy ul. Chełmskiej 21, wyklucza prowadzenie i rozwój działalności cieszącej się już 60 – letnią tradycją WFDiF. W jej miejscu zakłada bowiem budowę nowych apartamentowców, dróg czy pasów zieleni. W niedalekiej przyszłości realizacja tego planu będzie też wiązać się z koniecznością wyburzenia ponad 20 budynków znajdujących się na terenie Wytwórni, w tym Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy, nowych hal zdjęciowych, archiwum filmowego, zakładu montażu i dźwięku oraz części budynków Filmoteki Narodowej.
22 maja 2009 r. podczas konferencji prasowej na Chełmskiej 21 spotkali się przedstawiciele Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, czołowi polscy reżyserzy, radni Dzielnicy Mokotów oraz przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaprezentowali oni zgromadzonym dziennikarzom zagrożenia, jakie niesie dla istnienia Wytwórni nowy plan zagospodarowania przestrzennego Mokotowa, który uniemożliwia praktycznie dalsze funkcjonowanie WFDiF. Podczas spotkania zaapelowano również do Władz Warszawy o jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. Mimo zaproszenia na spotkanie nie przybył żaden z przedstawicieli Urzędu m. st. Warszawy. Zamiast tego Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Marek Mikos, zwołał swoją konferencję w siedzibie Urzędu Miasta.
Istotnym jest tu fakt, że tylko w ciągu ostatnich 10 lat zainwestowano ze środków publicznych w budowę i modernizację tych obiektów ponad 150 mln zł.
Więcej szczegółów i bieżące informacje znajdują się na stronie www.ratujmy-wfdif.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
25.10.2024
Gala Effie Awards Poland 2024
-
24.10.2024
Zrób TO dla JAJ!
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
11.10.2024
Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon
-
03.10.2024
Znamy nominowanych jubileuszowej 25. edycji Effie Awards Poland
-
03.10.2024
Noc Księgarń już 4 października. Prawie dwieście wydarzeń w 180 księgarniach