To nie BIDUL. To CZŁOWIEK bogaty w talenty
Fundacja Dobrych Inicjatyw stworzyła kampanię zachęcającą do przekazania 1,5% podatku PIT na rzecz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. – Potrzeba wsparcia to jedno, potrzeba zrozumienia ich prawdziwych potrzeb – to drugie i najważniejsze zadanie, które realizujemy w naszej codziennej działalności na rzecz młodych ludzi dorastających w tzw. „Domach Dziecka” – mówi założyciel Fundacji, Bartłomiej Jojczyk. – Od połowy marca kampania pod hasłem „To nie BIDUL. To CZŁOWIEK bogaty w talenty”, jest obecna w outdoorze i online w dużych miastach Polski. Wszystko, by odczarować wizerunek młodzieży z pieczy zastępczej.
Dla organizacji pożytku publicznego zaczął się gorący okres. Właśnie teraz obywatele składają deklaracje PIT, w ramach których decydują dla kogo przekażą 1,5% swojego podatku dochodowego. Dla Fundacji Dobrych Inicjatyw to szansa, by podpowiedzieć rozwiązania inwestycyjne, które będą procentować kapitałem społecznym. Kampania fundraisingowa „To nie BIDUL To CZŁOWIEK bogaty w talenty” wystartowała 15 lutego b.r., najpierw w mediach społecznościowych, a następnie także w przestrzeniach medialnych offline. – Projekt niesie na barkach ważną misję: ma pokazać, że słowo «bidul» nie jest już adekwatne – tłumaczy Bartłomiej Jojczyk, Założyciel Fundacji Dobrych Inicjatyw. – Przynajmniej dopóki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych pracuje profesjonalna kadra pedagogów i wychowawców, mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. I dopóki do placówek płynie pomoc z trzeciego sektora.
Dotychczas wychowankowie w instytucjonalnej pieczy zastępczej (dawniej: domach dziecka) byli postrzegani przez pryzmat rozmaitych deficytów („dzieci z bidula”). Tymczasem często są to wspaniałe osobowości, zasobne w rozmaite potencjały, wiedzę, ambicje i talenty. W ramach kampanii powstały dwa spoty filmowe prezentujące ścieżki rozwoju talentów dwojga podopiecznych i stypendystów Fundacji Dobrych Inicjatyw: Ewy i Kuby, które przełamują stereotypowe postrzeganie wychowanków tzw. Domów Dziecka.
– Ewa to podopieczna fundacji od wielu lat – wyjaśnia Bartłomiej Jojczyk. – Ma doświadczenie pieczy zastępczej, które być może tylko umocniło jej ambicję i nieustępliwe dążenie do celu. Przyznaliśmy Ewie stypendium, które przeznacza między innymi na naukę języka angielskiego z native speakerem oraz rozwój umiejętności teatralnych i aktorskich:
– Kuba otrzymał stypendium wspierające jego pasję do muzyki – kontynuuje Bartłomiej Jojczyk. – Gry na gitarze nauczył się sam, ale szlifowanie takiego samorodnego talentu młodego chłopaka, który jest też uzdolniony wokalnie to wsparcie, które nie tylko umożliwia zdobywanie nowych umiejętności, ale także – jak mówi sam Kuba – „pozwala na wyrażanie siebie, opowiadanie swoich emocji i przeżyć”:
– Kampania podkreśla indywidualność każdego dziecka wychowującego się w placówce opiekuńczo-wychowawczej, wyjmując go spod stereotypowego określenia „BIDUL” funkcjonującego w odniesieniu do samych placówek – mówi założyciel Fundacji. – Nasi podopieczni to barwne ptaki, czasem po prostu trzeba pomóc im rozwinąć skrzydła. Każdy z niemal czterystu naszych podopiecznych ma swoje marzenia i cele, a my jesteśmy po to, aby uczynić je możliwymi. W rozwijaniu wachlarza możliwości dla naszych podopiecznych pomagają nam darczyńcy. Chcąc poszerzyć ich grono, głośno mówimy, że wychowanek placówki opiekuńczo-wychowawczej „To nie BIDUL. To CZŁOWIEK bogaty w talenty” – dodaje.
Aby wesprzeć działania organizacji pozarządowej wystarczy w swojej deklaracji podatkowej podać KRS Fundacji Dobrych Inicjatyw – KRS: 0000497957. Szczegółowej informacje i instrukcja wsparcia Fundacji Dobrych Inicjatyw 1,5% swojego podatku dostępnych jest na nowej stronie internetowej Fundacji Dobrych Inicjatyw: https://fdi.org.pl/przekazuje-15/.
Realizacja kampanii była możliwa dzięki partnerstwu Fundacji Dobrych Inicjatyw m.in. z JetLine i IT CARD.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów