PR4NGO to unijny projekt szkoleniowy, realizowany we Wrocławiu przez Centrum Inicjatyw UNESCO. Podczas międzynarodowego treningu poruszono kwestie budowania tożsamości i marki, jaką powinna być każda organizacja pozarządowa, która chce skutecznie docierać ze swoimi działaniami do ludzi. Rezultatem spotkania jest e-poradnik w języku angielskim.
„PR4NGO tips & tricks” został stworzony przez pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych (z ang. NGO) z Polski, Litwy, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Chorwacji. Jak mówią organizatorzy: Poradnik pokazuje, jak można mówić o pracy NGO, kiedy nie ma do dyspozycji dużych budżetów, wsparcia agencji PR i reklamowej, a często nie ma także grafika i człowieka od spotów filmowych. Poradnik napisali młodzi ludzie, którzy są często koordynatorami projektów, fundraiserami, grafikami, swoimi własnymi PRowcami. Jednym słowem muszą pracować w kilku różnych wcieleniach.
Autorzy radzą, by zacząć od zrozumienia podstaw komunikacji i upewnienia się, jaki ma być przekaz i do kogo kierowany. Sugerują, by wykorzystać darmowe i wiążące się z niewielkimi kosztami zasoby internetu, kierować się pasją i szukać zainteresowanych partnerów.
Prawdziwym problemem w sektorze organizacji pozarządowych nie jest brak pomysłów, ale trudności w ich upowszechnianiu. Podstawą NGO jest entuzjazm, pasja, motywacja i praca zespołowa. Czyli najważniejszą część, której często brakuje w biznesie, już mamy. Teraz wystarczy tylko dobra komunikacja i przyciągnięcie uwagi odpowiednich grup ludzi – mówi Kamila Wierzbicka z Centrum Inicjatyw UNESCO.
Projekt zostal sfinansowany przez program Komisji Europejskiej, Erasmus +. Poradnik można pobrać z tej strony.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS