Każda Puszka Cenna – znana kampania w nowej odsłonie
Według badań przeprowadzonych przez GlobalWebIndex 64% konsumentów uważa, że opakowanie ekologiczne to takie, które można poddać recyklingowi. Puszki aluminiowe można przetwarzać w nieskończoność, oszczędzając tym samym energię i surowce. Aby tak się stało, niezbędna jest selektywna zbiórka.
W Polsce od kilku lat zbierane jest ponad 80% puszek. Przy europejskiej średniej 74% to niezły wynik, ale zawsze może być lepiej. Zapoczątkowana w 2009 roku w Wielkiej Brytanii inicjatywa Każda Puszka Cenna (eng. Every Can Counts) działa dzisiaj już w 19 krajach, w tym również w Polsce, wykorzystując różne formy dotarcia do konsumentów napojów w puszkach.
Każda Puszka Cenna to inicjatywa, która inspiruje ludzi do recyklingu – mówi Bartłomiej Wojdyło, członek zarządu Fundacji Recal, odpowiedzialny za projekt Każda Puszka Cenna. – Naszym celem jest zapewnienie dosłownie każdej puszce szansy na drugie życie. Dlatego też aktywnie współpracujemy z organizatorami festiwali oraz imprez masowych. Dzisiaj, podobnie jak wiele innych akcji edukacyjnych, musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Motywem przewodnim naszych działań były od zawsze duże koncerty i festiwale. Restrykcje spowodowane COVID-19 bardzo dotknęły naszych przyjaciół: organizatorów festiwali, wydarzeń sportowych, czy muzyków. Postanowiliśmy mimo wszystko połączyć siły i w nowej rzeczywistości kontynuować naszą pracę – dodaje.
Nowe podejście skupia się wokół trzech elementów, które będą wykorzystywane przez organizatorów wydarzeń przeniesionych w tym roku do social mediów. Pierwszy, to pewnego rodzaju pamiętnik ze wspólnie przeprowadzonych działań. Drugi to filmy edukacyjne nakręcone w scenerii miasteczka festiwalowego. Trzeci, najważniejszy, to specjalnie przygotowane filtry AR, przypominające jak postępować ze zużytymi puszkami. Filtry zostały przygotowane we współpracy z gwiazdami festiwali – zespołami Enej, Brathanki, Łąki Łan, Oberschlesien oraz Łydka Grubasa, które wspierają główny cel kampanii.
Puszka to nie granat – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki z Łydki Grubasa. – Nie wyrzucamy byle gdzie, po zerwaniu zawleczki! Poza tym, kiedyś usłyszeliśmy od starego, chińskiego mistrza, że jeśli wyrzucisz puszkę do żółtego pojemnika i wypowiesz życzenie, ona prędzej czy później do ciebie wróci… Pełniuteńka i zimniutka…
Pusta puszka jest lżejsza niż „kamień z napisem LOVE”. Postarajmy się o to, aby zawsze znalazła się w żółtym pojemniku. Zadbajmy o świat wokół nas, byśmy na pytanie: Jak smakuje życie? mogli z czystym sumieniem odpowiadać: Pięknie, jak zawsze – komentuje Piotr „Lolek” Sołoducha z zespołu Enej.
Łąki Łan natomiast o przygotowanym filtrze AR wypowiada się w ich niepowtarzalnym stylu: Tanecznym krokiem, wśród leśnej dróżki, gdzie bzyczą muszki, zużyte puszki chwyć w swe opuszki i gnieć na okruszki! W Twych łapkach ta apka przypomni Ci, byś nie był gapka i wyzwoli ruchy gniotące puchy. Kochani! Miejmy puchy z bani.
Filtry AR oraz pozostałe materiały kampanii są dostępne na kanałach Instagram i Facebook programu Każda Puszka Cenna.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie