W ramach projektu „Wrażliwi społecznie” (współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) powstał raport „Wykluczeni i wykluczenie społeczne w oczach pracowników samorządowych – analiza problemu i skuteczne metody przeciwdziałania”.
Idea przedsięwzięcia i raportu zrodziła się z zamiaru inspirowania i promowania nowych metod pomocy osób marginalizowanych.
Projekt polegał na objęciu kompleksowym badaniem pracowników z zakwalifikowanych do udziału w projekcie instytucji pomocy społecznej zlokalizowanych na terenie województwa lubelskiego. Wyrażali oni swoje opinie na temat właściwych metod aktywizacji wykluczonych, które już sprawdziły się w ich organizacji i które warto byłoby promować, a także na temat narzędzi, dotychczas niestosowanych na szeroką skalę, a których użycie mogłoby przynieść oczekiwane efekty. W ten sposób powstał obraz skutecznej polityki zwalczania nierówności, płynący z doświadczeń środowisk zaangażowanych w pomoc jak i sygnałów przekazywanych przez korzystających ze wsparcia.
Raport przeznaczony jest dla instytucji pomocy społecznej oraz dysponentów środków publicznych; doradza w jakim kierunku organizować wsparcie i w jaki sposób skutecznie dotrzeć z nim do potrzebujących.
Publikacja ta w formie papierowej zostanie bezpłatnie rozpowszechniona na terenie województwa lubelskiego wśród zainteresowanych tematyką projektu instytucji oraz organizacji.
Projekt „Wrażliwi społecznie”, realizowany przez firmę Fuda, powstał w odpowiedzi na problem ograniczenia w dostępie do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie w regionie niestandardowych metod aktywizacji zawodowo–społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Realizacja polityki społecznej i dążenie do zaspokajania potrzeb społeczeństwa jest jednym z głównych zadań, które stoją w tej chwili przed województwem lubelskim. Wśród najważniejszych elementów polityki społecznej należy wymienić przeciwdziałanie wykluczeniu i aktywne wsparcie grup upośledzonych.
Więcej informacji oraz pełna treść raportu znajdują się na stronie projektu:
www.wrazliwispolecznie.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS