Marriott na celowniku 59 organizacji prozwierzęcych
Ponad 59 organizacji prozwierzęcych rozpoczęło przełomową kampanię o globalnym zasięgu, wymierzoną w największą na świecie sieć hoteli. Aktywiści chcą upewnić się, że Marriott International dotrzyma swojej obietnicy i zrezygnuje z wykorzystywania jaj klatkowych we wszystkich swoich placówkach, na całym świecie.
Marriott, który jest obecnie największą na świecie firmą hotelarską, wydał w 2013 roku oficjalne oświadczenie o całkowitej rezygnacji z jaj klatkowych do końca 2015 roku. Niestety pomimo faktu, że wycofywanie się ze wspierania hodowli klatkowej jest obecnie ogólnie przyjętym standardem jakości, Marriott nie wywiązał się ze swojej deklaracji.
? Nie zdążyliśmy podzielić się z Wami zdjęciami z dzisiejszego protestu w Warszawie ?Niecałe dwa dni – tyle zajęło…
Opublikowany przez Otwarte Klatki Czwartek, 6 grudnia 2018
Kampania została zainicjowana przez międzynarodową koalicję Open Wing Alliance, która powstała, aby sprzeciwić się rażącym nadużyciom wobec kur w hodowli przemysłowej. To pierwszy przypadek w historii, kiedy aż 59 organizacji prozwierzęcych połączyło siły we wspólnym celu związanym z branżą hotelarską.
– Jako firma zarządzająca jedną z największych sieci hoteli na świecie, Marriott powinien stosować się do globalnych standardów dotyczących dobrostanu zwierząt, które zostały ustanowione przez inne duże firmy hotelarskie, w tym m. in. Wyndham Worldwide, AccorHotels, Hilton czy InterContinental – twierdzi Alexandria Beck, prezeska koalicji Open Wing Alliance – Jesteśmy przekonani, że Marriott weźmie pod uwagę głosy tysięcy zaniepokojonych klientów, reprezentowanych przez 59 organizacji członkowskich i podejmie właściwą decyzję, wypełniając swoje zobowiązanie o całkowitej rezygnacji z jaj klatkowych – dodaje.
Jaja zamawiane na całym świecie przez firmę Marriott pochodzą z ferm, na których kury przetrzymywane są w ciasnych i brudnych klatkach – tak małych i przepełnionych ptakami, że zaspokojenie ich naturalnych potrzeb staje się niemożliwe. Niejednokrotnie części ich ciał ulegają zablokowaniu pomiędzy elementami klatek, co prowadzi do rozległych deformacji, poważnej utraty piór, czy nawet do złamań kości. Niektóre kury, zbyt wyczerpane aby się poruszać, zostają stratowane na śmierć przez inne ptaki przebywające z nimi w klatce.
Setki firm na całym świecie odcinają się od hodowli klatkowej, a konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na podejście danej firmy do kwestii dobrostanu zwierząt przy podejmowaniu codziennych wyborów zakupowych.
– Z najnowszego badania CBOS wynika, że w ostatnich latach w podejściu polskich konsumentów do zakupu jajek zaszły istotne zmiany: niemal trzykrotnie wzrosło znaczenie, czy jajka pochodzą z chowu klatkowego czy z chowów alternatywnych. O ponad połowę zmalała za to liczba osób, które zwracają uwagę na cenę jaj – komentuje Marta Cendrowicz, ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Sklepy, restauracje, a także hotele nie pozostają obojętne na te zmiany i dostosowują się do oczekiwań swoich klientów – dodaje.
Międzynarodowe zobowiązania mające na celu zakończenie tej okrutnej formy hodowli zostały przyjęte przez największe firmy na świecie, w tym wielkie sieci sklepów i producentów żywności, takich jak np. General Mills, Unilever, Nestle, Lidl, Aldi, Aramark, Sodexo, Mondelez czy Compass Group
Kampania koalicji rozpoczęła się uruchomieniem petycji, działaniami w mediach społecznościowych i reklamami, a jej oficjalnym znacznikiem jest hashtag #MarriottCruelty. W czwartek 6 grudnia tysiące aktywistów z całego świata, w tym z Polski, będzie uczestniczyło w bezprecedensowej akcji protestacyjnej i uświadamiającej, aby przekonać firmę Marriott do spełnienia swoich zobowiązań w kwestii jaj klatkowych.
Czy chcesz zobaczyć świat bez nieustannego cierpienia zwierząt na fermach przemysłowych? Wierzymy, że taki świat jest…
Opublikowany przez Otwarte Klatki Niedziela, 18 listopada 2012
Open Wing Alliance to globalna koalicja organizacji prozwierzęcych, skupionych na stworzeniu wspólnego frontu w kampaniach na rzecz kur. Porozumienie zostało powołane w 2016 roku przez The Humane League i urosło od tego czasu do 59 organizacji członkowskich, wspólnie walczących o ustanowienie polityki prozwierzęcej przez szereg firm na całym świecie, zaczynając od lokalnych sklepów, a kończąc na wielkich, międzynarodowych markach.
In less than 48 hours of the Open Wing Alliance campaign launch, Marriott Hotels, the worlds *largest* hotel group, has…
Opublikowany przez The Humane League Czwartek, 6 grudnia 2018
The Humane League to międzynarodowa organizacja, walcząca o globalną redukcję cierpienia zwierząt. Od 2005 roku, kiedy została założona, skupia się na efektywnym zwalczaniu nadużyć ferm przemysłowych i zabezpieczaniu zobowiązań dobrostanowych największych producentów żywności zmieniając tym samym los miliardów zwierząt cierpiących na fermach na całym świecie.
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
18.11.2024
Startuje 24. MFF WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca