„Te linie chronią życie” – przypomina Maciej J. Mackiewicz w swojej autorskiej kampanii poświęconej bezpieczeństwu na drodze.
Maciej Jan Mackiewicz znany jest na łamach serwisu kampaniespoleczne.pl jako autor serii kreacji na temat sprzątania psich odchodów w miejscach publicznych. Tym razem, jako doświadczony twórca projektów zaangażowanych społecznie, pan Maciej postanowił odnieść się do problemu bezpieczeństwa na drodze.
Powstała kolejna seria, tym razem minimalistycznych, w większości czarno – białych kreacji, których głównym motywem są linie ciągle znajdujące się na większości jezdni dwukierunkowych oraz charakterystyczne krzywe encefalogramu świadczące o aktywności ludzkiego mózgu. Linia ciągła na encefalogramie, paradoksalnie oznacza śmierć.
– Uznałem, że bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo ruchu drogowego, a przede wszystkim aspekt wyprzedzania, ale nie tylko. Proszę zwrócić uwagę, że kreacje (poza jedną – zdjęciem) nie mają charakteru zakazów czy nakazów. Stanowią jedynie solidną podstawę do rozbudzenia wyobraźni i odnalezienia w sobie (w każdym kierowcy) odpowiedzi na pytanie: Czy warto być rozsądnym na drodze? – opisuje swój pomysł autor.
Na każdej kreacji obecne jest wyraźne, jednozdaniowe hasło: „Są granice, których przekraczać nie warto”, „Po właściwej stronie drogi życie toczy się dalej”, „Są granice, których przekraczać nie wolno”, „Niektórych przepisów naginać nie warto” lub „Te linie chronią życie”.
Kreacje oparte są na koncepcie prawostronnego ruchu ulicznego i jak słusznie zauważa ich twórca, nie powinny być w obecnej formie promowane w Anglii, Irlandii i innych państwach, w których obowiązuje ruch lewostronny.
Paulina Wajszczak
Nazwa:
Są granice, których przekraczać nie warto
Autor:
Jan Maciej Mackiewicz
Data:
09/2012
Zasięg:
Polska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
18.10.2024
Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina
-
26.09.2024
Jak oswoić prądożerców?
-
11.09.2024
#TataTeżCzyta2024 — podsumowanie kampanii
-
23.07.2024
Nie wszystko co „eco” jest eco
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie