W sobotę 25 czerwca ulicami Warszawy przeszli seniorzy, ich rodziny i przyjaciele. Parada Seniorów po raz trzeci upomniała się o prawa i miejsce seniorów w polskim społeczeństwie. W tym roku Parada przyciągnęła 8000 osób. Uczestnicy przeszli z Placu Konstytucji, ulicą Piękną, Alejami Ujazdowskimi pod Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie odbył się Piknik Pokoleń.
Goście Parady i Pikniku przyjechali z blisko 70 miejscowości z całej Polski, co było możliwe dzięki częściowemu zwrotowi przez Fundację Zaczyn kosztów przejazdu grup zorganizowanych. Paradę wspierali samorządowcy, w tym między innymi Andrzej Nowakowski, Prezydent Płocka i Robert Biedroń, Prezydent Słupska.
W samo południe z charakterystycznego czerwonego londyńskiego autobusu, do zebranych przemówili pomysłodawczyni Parady Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika oraz Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji Zaczyn, organizatora Parady i Pikniku. Po nich głos zabrali była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie bez barier”, poseł Michał Szczerba oraz Elżbieta Ostrowska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Głównymi atrakcjami Pikniku Pokoleń były koncert Skaldów oraz międzypokoleniowy dancing, który poprowadziła DJ Wika. Na dziedzińcu budynku Centrum Sztuki Współczesnej odbyły się spotkania i debaty m.in. z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej, Mariusza Szczygła, Sylwii Chutnik, Krystyny Sienkiewicz.
W parku przed CSW stanęły plenerowe restauracje, strefa wypoczynku z leżakami, a także strefa stoisk z poradami zdrowotnymi i warsztatami ruchowymi. Z uczestnikami Pikniku Pokoleń spotkała się Ewa Chodakowska, a warsztaty ruchowe poprowadziła Erwina Ryś-Ferens. Odbyły się także zajęcia taneczne prowadzonych przez Akademię Isadory. W trakcie Pikniku Pokoleń swoją premierę miała akcja „Zauważeni” organizowana przez program „Uwaga!”, wspólnie z Fundacją Zaczyn.
Organizatorem Parady Seniorów i Pikniku pokoleń jest Fundacja Zaczyn, współorganizatorem Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, a współfinansowanie projektu pochodzi z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 „ASOS 2014-2020” oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS