Polska Zielona Sieć we współpracy z 11 kołami naukowymi z uczelni wyższych na terenie całego kraju rozpoczyna cykl 33 debat studenckich zatytułowanych: „Dyskusje o energii“.
Debaty odbywać się będą na wyższych uczelniach w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Białymstoku. Zaproszeni eksperci Koalicji Klimatycznej (sieć organizacji zajmujących się szeroko rozumianą tematyką zmian klimatu, do której należy również Polska Zielona Sieć) dostarczą młodym środowiskom naukowym rzetelnej wiedzy w tematach w Polsce wciąż kontrowersyjnych zmian klimatu, również w kontekście oszczędzania energii, globalnej odpowiedzialności i konieczności zmieniania nawyków na przyjazne środowisku.
Dyskutowane będą nowe sposoby podejścia do tematu z perspektywy możliwości jakie otwiera przed Polską poprawa efektywności energetycznej, zielona energia, niskoemisyjna gospodarka oraz przełożenia jakie mają codzienne aktywności na emisje CO2 i możliwości, jakie daje zmiana zachowań indywidualnych. – Stawiamy na aktywizację studentów poprzez umożliwienie im nawiązania kontaktów ze środowiskiem ekspertów, mediami oraz wkład w organizację debat poświęconych zagadnieniom energii i klimatu – mówi Aleksandra Antonowicz z Polskiej Zielonej Sieci – jeśli młodzi ludzie się zaangażują, zobaczą, że istnieją realne możliwości wpływania na otaczającą nas rzeczywistość, i na poziomie indywidualnym i na poziomie politycznym.
Najbardziej zainteresowani studenci zostaną zaproszeni na studencko-parlamentarne „energetyczne śniadania”. Pierwsze z nich organizowane będzie w listopadzie. Weźmie w nim udział 11 studentów i 4 parlamentarzystów, a także organizacje pozarządowe współpracujące w polskiej Koalicji Klimatycznej. Na stronie www.dlaklimatu.pl powstał specjalny serwis informacyjny zbierający newsy dotyczące zagadnienia energii i klimatu z najciekawszych witryn internetowych.
– Debaty odbywają się w ramach kampanii Nowocześnie-Energooszczędnie-Odpowiedzialnie: NEO NAWYKI. Jeśli chodzi o użytkowanie energii i zmiany klimatu, to energooszczędność jest dowodem naszej odpowiedzialności w wymiarze globalnym i zarazem naszej nowoczesności. Współpracujący z nami studenci już to udowodnili, ale każdy z nas może zmienić swoje nawyki i być bardziej neo – podsumowuje Aleksandra Antonowicz.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS