Życie po śmierci
Jest taki stary żart o dwóch istotach ludzkich zamieszkujących aktualnie łono swojej mamy. Jedna mówi do drugiej: „A jak Ci się wydaje, co jest po drugiej stronie, czy coś nas tam czeka?”, na co tamta odpowiada: „Nie wiadomo, nikt jeszcze stamtąd nie wrócił”…
Podobne myślenie znalazło odzwierciedlenie w kampanii organizacji MFJCF (MOHAN Foundation-Jaipur Citizen Forum) z Indii, w której w wodach płodowych widoczne są ułożone w embrionalnej pozycji sylwetki dorosłych mężczyzn i kobiety.
W Indiach dawstwo narządów uważane jest za przynoszące specyficznego, można by rzec „duchowego” pecha. Wierzy się bowiem, że po śmierci ciało razem ze wszystkimi narządami wewnętrznymi powinno przejść rytuały kremacji i pochówku. Zapewnia to uwolnienie duszy i jej wieczny spokój.
Jednocześnie Hindusi wierzą w reinkarnację i jest to bardzo istotna część ich religijności.
Dentsu Impact, agencja z Gurgaonu, wykorzystała te dwa insighty i stworzyła printy reklamowe wykorzystujące motyw życia płodowego jako metafory momentu przejściowego związanego z pośmiertnemym przekazaniem swoich narządów do przeszczepu. W ten sposób bowiem otrzymuje się szansę ponownych narodzin i kontynuowania chociaż częściowo swojego życia w ciele kogoś innego.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
04.11.2024
Nie chcesz trafić do tego dołka
-
31.10.2024
Poszły z dymem