Blisko 700 uczestników w dwa dni, 57 prelegentów z sześciu krajów, nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji Katarynka, 400 osób oglądających transmisje online konferencji, 26 tysięcy osób śledzących posty na Facebooku oraz hashtag#MoreDigital na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych hashtagów w Polsce. 27-28 maja w Centrum Nauki Kopernik odbyła się dwudniowa konferencja na temat wykorzystania Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe „Sektor 3.0”.
W wydarzeniu (pierwszego dnia w Centrum Nauki Kopernik, drugiego – w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających konferencję), zorganizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wzięło udział blisko 500 osób z całej Polski – członkowie organizacji pozarządowych z niemal 100 miejscowości,a także przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i świata nauki.Podczas konferencji wręczono nagrodę PAFW – Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0” o wartości 40 tysięcy złotych, która trafiła do wrocławskiej Fundacji Katarynka. Fundacja ta stworzyła pierwszy w Polsce (i prawdopodobnie na świecie) portal pod nazwą Adapter, który w oparciu o nowoczesną technologię udostępnia filmy dla osób niewidomych i słabosłyszących.
Portal internetowy Adapter to bezpłatna, dostępna dla wszystkich skarbnica filmowa. Każdy materiał jest tutaj dostosowany do potrzeb osób niewidzących i niesłyszących, co jest zupełnym ewenementem na polskim podwórku. Dzięki audiodeskrypcji, osoby niewidzące mogą obejrzeć filmy i odebrać je w całkowicie nowy sposób, a co za tym idzie – lepiej je zrozumieć oraz obcować z kulturą w pełnym wymiarze – wyjaśnia Mariusz Trzeciakiewicz, współzałożyciel Fundacji.
Podczas inauguracji konferencji Michał Boni, poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawił ideę związaną z hasłem przewodnim konferencji #MoreDigital i opowiedział o tym, co tak naprawdę oznacza bycie człowiekiem w erze cyfrowej. Maria Wasiak, Minister Infrastruktury i Rozwoju oraz Roman Dmowski, Wiceminister Administracji i Cyfryzacji mówili o idei Cyfrowej Polski, wcielaniu jej w życie i postępującym rozwoju technologicznym kraju.
W wystąpieniu „Człowiek, technologia, rozwój?” profesor Junseok Hwang z Uniwersytetu Seulskiego przedstawił swoją koncepcję zależności pomiędzy rozwojem społeczeństw a postępem technologicznym. Ivan Owen, reprezentujący fundację e-NABLE Community, opowiedział o tym, w jaki sposób można wykorzystać nowe technologie do czynienia dobra w służbie społecznej, m.in. drukarki 3D do tworzenia i taniego wytwarzania protez.
Pierwszego dnia odbyło się równolegle 18 seminariów, wśród wiodących tematów znalazły się m.in.: „Trzy media społecznościowe, które zdominują polski rynekę, „Grywalizacja z wykorzystaniem urządzeń mobilnych”, „Drony, kamery, wearables – moda czy rzeczywistość”, „Big Data a selekcja treści w organizacji” czy „Zbiórka funduszy w Internecie na przykładzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Odbyły się także pokazy nowych technologii.
„Sektor 3.0” to jeden z elementów programu „Nowe Technologie Lokalnie” – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS