SOS Wioski Dziecięce mogłyby przyjąć od zaraz 80 osieroconych dzieci – brakuje jednak opiekunów. Liczba rodzin zastępczych w Polsce rośnie zbyt wolno w stosunku do potrzeb. O ile niemal 100.000 dzieci jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, jedynie ok. 15.500 wychowuje się w niespokrewnionych rodzinach zastępczych. Główną barierą jest brak odpowiednich kandydatów na rodziców zastępczych.
Stowarzyszenie poszukuje kandydatów na Rodziców SOS. Wychowawcom pełniącym obowiązki rodziców oferuje przygotowanie i stałe wsparcie specjalistów. – W czterech SOS Wioskach Dziecięcych w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie mamy pod opieką 365 wychowanków. Moglibyśmy od zaraz przyjąć 80 osieroconych dzieci, zapewniając im możliwość dorastania w środowisku rodzinnym. Czekają na nie przygotowane domy, niestety brakuje opiekunów – mówi Waldemar Miśko, Prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Zadaniem Rodziców SOS jest wychowanie dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej i prowadzenie domu dla 6-8 dzieci. Rodzicem SOS mogą zostać małżeństwa lub osoby samotne, z dziećmi lub bezdzietne. Wymagane jest średnie wykształcenie, a dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy z dziećmi. Poszukiwane są osoby otwarte, pełne energii, stabilne emocjonalnie i odporne na stres. Jest to odpowiedzialna praca, w której z jednej strony nie brakuje wyzwań, z drugiej – można liczyć na wiele satysfakcji.
Stowarzyszenie zapewnia dom na terenie SOS Wioski Dziecięcej wraz z budżetem na koszty eksploatacji, wyżywienie i ubranie dzieci. – Rodzicom SOS oferujemy wsparcie profesjonalnego zespołu psychologiczno-pedagogicznego, a także pomoc asystenta rodziny w prowadzeniu domu. Jeśli potrzeba zawieźć dziecko do lekarza, czy naprawić usterki w domu mają oni do dyspozycji pomoc logistyczną. Organizujemy wyjazdy wakacyjne i zajęcia dodatkowe dla dzieci – mówi Karolina Gołacka, odpowiedzialna za proces rekrutacji w Stowarzyszeniu. – Gwarantujemy stabilne zatrudnienie w międzynarodowej organizacji z ponad 60-letnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi opuszczonym i osieroconymi. Rodzice mogą liczyć na szkolenia, mają prawo do urlopu wypoczynkowego i funduszu regeneracyjnego, oferujemy im motywujące wynagrodzenie wraz z systemem nagród.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS