W sobotę 27 marca w warszawskim Kino.Lab (CSW Zamek Ujazdowski) rozpocznie się 2. cykl projektu „Kinoterapia. Spotkania między kadrami”. – tym razem pod hasłem „Związki”. Podczas filmowych spotkań uczestnicy zajmować się będą znaczącymi relacjami i możliwościami poprawy tej sfery życia. Okiem wybitnych filmowców spojrzą na romantyczne wzloty i upadki, a wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowią nad kluczem do udanego życia miłosnego. Całość dopełnią autorskie warsztaty rozwoju osobistego
Pierwsze z sześciu spotkań w ramach cyklu „Związki” rozpocznie się w sobotę 27 marca o godzinie 14.00 projekcją filmu „Kobiety pragną bardziej” (He’s Just Not That Into You). To film, zainspirowany bestsellerowym poradnikiem „Nie zależy mu na tobie” – wielowątkowa opowieść o młodych ludziach, którzy samotni lub w związkach szukają sposobu na udaną relację. W obsadzie filmu m.in.: Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Drew Barrymore, Ginnifer Goodwin, Justin Long, Bradley Cooper, Kelvin Connolly.
O godz. 16:30 rozpocznie się dyskusja na temat filmu z udziałem dziennikarki Katarzyny Montgomery, psycholożki Justyny Święcickiej oraz kuratorki i znawczyni filmu Urszuli Śniegowskiej. Film będzie okazją do rozmowy o stereotypach, mitach, banałach oraz o tym, czy kobiety w istocie pragną bardziej.
Dla widzów, którzy zechcą pogłębić swój kontakt z filmem oraz poruszaną w nim tematyką organizatorzy przygotowali warsztat kinoterapeutyczny pt.”Jesteś wyjątkiem czy regułą?”, który rozpocznie się o godz. 18:00 i potrwa dwie godziny. Terapeutka Anna Twardowska poprowadzi go metodą psychologii procesu Arnolda Mindella. (Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, konieczne są wcześniejsze zapisy na adres anna@kinoterapia.pl).
Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w kasie CSW Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2). Udział w seansie i dyskusji to koszt 10 zł a pakiet z warsztatem kinoterapeutycznym – 60 zł.
„Kinoterapia. Spotkania między kadrami” to projekt Fundacji Generator oraz Tria Kobiet Niezależnych. Fundacja stosuje film w rozwoju osobistym i edukacji, rozwijając konieczne do tego narzędzia i wiedzę. Bada źródła i oddziaływanie kina, promuje wartościowe projekty artystyczne, wskazując na twórcze sposoby odbioru sztuki filmowej.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz British Council. Partnerami organizacyjnymi wydarzenia są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Fundacja Komunikacji Społecznej, Kino.Lab, TVP Kultura oraz Filmweb.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS