Trzeszczy trzmiel nad trzęsawiskiem, trzeszczy żar pod paleniskiem… Może coś o Białowieży i o rzeszy leśnych jeży? Animacje, w których dziecięce głosy deklamują wierszyki pełne charakterystycznych dla polskiej mowy dźwięków, reklamują portal Włącz Polskę, zawierający materiały edukacyjne w języku polskim dla dzieci przebywających za granicą. Za realizację kampanii promocyjnej programu w internecie, który przygotowany został przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, odpowiada Fabryka Komunikacji Społecznej (FKS). Agencja stworzyła kreację filmów i bannerów reklamowych.
Działania promocyjne mają zachęcać Polaków mieszkających za granicą, w tym nauczycieli polonijnych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, a przede wszystkim rodziców i ich dzieci do rozwijania znajomości języka polskiego oraz zdobywania wiedzy na temat geografii, historii i kultury Polski. Ze względu na zróżnicowanie potrzeb edukacyjnych uczniów polskich przebywających poza krajem oraz specyficzny charakter nauczania w języku polskim za granicą, materiały dostępne na stronie udostępniane są w formie niewielkich zestawów edukacyjnych podzielonych na jednostki. Każdą cząstkę można dowolnie łączyć z innymi tworząc z nich własny podręcznik dostosowany do realizowanego programu nauczania i potrzeb ucznia. Materiały przeznaczone są dla dzieci wszystkich poziomów wiekowych.
Kreacja reklam oparta jest na charakterystycznej właściwości języka polskiego – obecności w nim licznych "trzeszczących i szeleszczących" dźwięków, które odróżniają mowę Polaków od innych. Koncepcje reklam stworzył Piotrek Wronek, zaś animacją spotów zajęła się Anna Błaszczyk. Kampania reklamowa prowadzona jest na zagranicznych portalach polskojęzycznych w Europie, Ameryce Północnej i Australii.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów