WWF rozpoczął kampanię "Zróbmy dobry klimat" promującą oszczędzanie energii elektrycznej. Ma ona zachęcić Polaków do bardziej świadomego gospodarowania energią, a tym samym przyczynienia się do zahamowania dalszego wzrostu temperatury Ziemi i ograniczenia zmian klimatu.
Na stronie internetowej kampanii możemy się dowiedzieć jak postępować z domowymi sprzętami aby ograniczyć konsumpcją elektryczności. Piekarnik, zmywarka, lodówka, pralka, odkurzacz, komputer, drukarka i oświetlenie – dla każdego z tych działów przygotowano pakiet praktycznych porad. Najprostsza z nich, to zrezygnowanie z trybu „stand-by” w domowych sprzętach. Według WWF, wymieniając stare chłodziarko-zamrażarki i pralki na nowoczesne urządzenia i 1/3 tradycyjnych żarówek na energooszczędne, w skali kraju możemy ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ponad 4 miliony ton.
– Klimat jest dziś dla ludzkości większym zagrożeniem niż broń masowej zagłady – powiedział profesor Robert May. Susze, pożary, powodzie, huragany – to tylko niektóre z kataklizmów będące groźną konsekwencją globalnego ocieplenia. Zwrócenie uwagi na problem globalnego ocieplenia oraz zachęcenie do racjonalnego gospodarowania energią jest podstawową kwestią tegorocznej strategii WWF Polska.
Śnieżny chaos w Japonii, Niemczech, Polsce, tropikalne nawałnice i długotrwałe susze w Hiszpanii i Portugalii, huragan Katrina na południu Stanów Zjednoczonych… Temperatura Ziemi wciąż rośnie, a skutki zmian klimatu odczuwalne są na całym świecie.
Od XIX w. do dzisiaj średnia temperatura na świecie wzrosła o 0,7°C. Naukowcy ostrzegają, ze przekroczenie granicy 2°C spowoduje, że stopnieje lodowiec pokrywający Grenlandię a ekstremalne zjawiska pogodowe nasilą się do niewyobrażalnych dzisiaj rozmiarów. Tymczasem pesymistyczne scenariusze przewidują, że do końca tego stulecia temperatura może wzrosnąć nawet o 5,8°C.
Przyczyna tego zjawiska to przede wszystkim nadmierna emisja gazów cieplarnianych, w tym głównie dwutlenku węgla. W Polsce aż 90% całej energii elektrycznej to "brudna" energia, powstająca ze spalania węgla. Aż do 40% energii jest w Polsce marnotrawione.
Reklamy kampanii umieszczono na plakatach w największych miastach Polski, na nośnikach Clear Chanel, AMS i Business Consulting. W drugiej połowie wakacji kampania WWF obejmie również prasę, telewizję i kina.
Autorką zdjęć do plakatów jest Maria Przybysz, pomysł kreacyjny należy do Euro RSCG Warsaw, powierzchnie reklamowe pozyskał dom mediowy Mediacom.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie