Projekcje FFK 15 czerwca odbędą się o godzinie 18.00 na Skwerze przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a oraz o 21.00 na Chłodnej 25. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.
Więcej o festiwalu można znaleźć tutaj.
Na Skwerze można dziś zobaczyć filmy z cyklu „Oskary studenckie”:
DOWN IN NUMBER 5 – reż. Kim Spurlock, 18’, 2009, USA (fabuła)
Film opowiada historię Carla Shorta, śmiertelnie chorego emerytowanego górnika, który stara się zapewnić opiekę swemu niepełnosprawnemu mentalnie synowi.
THE CONFESSION (Spowiedź) – reż. Tanel Toom, 2010, 26’, Wielka Brytania (fabuła)
Spokojny i sympatyczny dziewięciolatek Sam stresuje się z powodu swej pierwszej w życiu spowiedzi. Mimo ze ma czyste sumienie to świadomość tego wcale nie przynosi mu ulgi. Wraz ze swym kolegom Jacobem, Sam postanawia jakoś zaradzić nieznośnemu uczuciu. Ich wydawałoby się niewinny wybryk ma jednak przykre konsekwencje.
Na Chłodnej 25 pokazane zostaną natomiast filmy z cyklu „Locarno 2010”:
A HISTORY OF MUTUAL RESPECT (Opowieść o wzajemnym szacunku) – reż. Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt, 2010, 23’, Portugalia (fabuła)
Dwóch nastolatków podczas swego rodzaju filozoficznej eskapady, która podda próbie ich przyjaźń, a na którą przygotowany jest tylko jeden z nich.
POUR TOI JE FERAI BATAILLE (Będę walczyć dla ciebie) – reż. Rachel Lang, 2010, 20’, Belgia (fabuła) Ana jest w wieku dojrzewania, nie jest w stanie na sto procent określić czego chce od życia. W końcu decyduje, że najlepiej spełni się mając broń w ręku. Wybiera więc służbę w armii.
KWA HERI MANDIMA (Do zobaczenia Mandima) – reż. Robert-Jan Lacombe, 2010, 11’, Szwajcaria
Retrospektywne pożegnanie białego nastolatka z Europy z kulturą Zairu (obecnie Kongo), w której się wychował.
YURI LENNON’S LANDING ON ALPHA 46 (Yuriego Lennona lądowanie na księżycu ALFA 46) – reż. Anthony Vouardoux, 2010, 15’, Niemcy/Szwajcaria
Po wylądowaniu na ALFIE 46, jednym z księżyców Jowisza kosmonauta Yuri Lennon musi stawić czoła niezwykłemu paradoksowi.
… oraz z cyklu „Oberhausen 2010”:
MADAME & LITTLE BOY (Dama i Little Boy) – reż. Magnus Bärtås, 2009, 27’, Szwecja (dokument)
W 1978 roku legendarna południowo-koreańska aktorka Choi Eun-Hee została porwana w Hong Kongu przez agentów wywiadu Korei Północnej. Dwa tygodnie później to samo spotkało jej byłego męża, reżysera Shin Sang-Oka. Po pięciu latach artyści dostali „kontrakt” zobowiązujący ich do publicznego ogłoszenia, że w Korei Północnej znaleźli się dobrowolnie. W zamian dostali możliwość kręcenia filmów z nieograniczonym zapleczem oraz funduszami. Po dwóch latach, po nakręceniu kilku obrazów, udało im się uciec do USA. Ich ucieczka przerwała prace nad filmem zatytułowanym „Pulgasari” będącym ekranizacją koreańskiej legendy, a stylizowanym na japońskie filmy o Godzilli.
Madame & Little Boy jest wideo esejem zgłębiającym historię porwanych filmowców oraz stworzonych przez nich obrazów filmowych, których główne, niszczycielskie postaci jak Pulgasari i Gilgameth są odczytywane jako symbole broni atomowej. Stąd też Little Boy – tak bowiem nazwana została bomba zrzucona na Hiroszimę.
MONOLOG – reż. Laure Prouvost, 2009, 9’, Wielka Brytania (eksperymentalny)
Z opinii Jury 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmu Krótkometrażowego Oberhausen 2010 – „Film został nagrodzony za brawurowe, pełne wywrotowego humoru i absurdu podejście do sztuki kręcenia filmów.”
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS