Od 2 do 4 grudnia w Warszawie odbywać się będzie największy w Polsce przegląd projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej, prezentowany pod nazwą Re:wizje. Podczas Festiwalu pokazanych będzie 65 projektów, co oznacza kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń muzycznych, teatralnych, tanecznych, filmowych i sztuk wizualnych w różnych miejscach Warszawy.
W muzycznej części programu zaprezentują się takie zespoły jak Paris Tetris czy Ścianka. Wystąpi też Mikołaj Trzaska z projektem „Inner Ear Of Culture Palace”. Wśród wydarzeń teatralnych warto zwrócić uwagę na produkcję Teatru Kolegtyw „Noc nadchodzi od wewnątrz” i „Kompleks Portnoy’a” przygotowany przez Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego.
W kategorii Taniec zaprezentowane zostanie przedstawienie „Fuera de Campo” Teatru Tańca Zawirowania, projekt multidyscyplinarny „Skin” oraz „Ja i ja” w wykonaniu grupy hiphopowej „Unique”. Najliczniej na festiwalu reprezentowane są działania z zakresu sztuk wizualnych. Swoje projekty pokażą m.in. Maurycy Gomulicki „Obelisk”, Ewelina Kustra „Short Showroom” i Karol Radziszewski „Breker”.
Kulminacją festiwalu są Dwie Noce Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki, różniące się częściowo programem artystycznym. To w przestrzeni PKiN skupia się tegoroczny Festiwal, jednak część wydarzeń prezentowanych będzie również w popularnych klubach oraz salach teatralnych.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja CINEMA Art oraz Fundacja IMPACT. Akcja finansowana jest ze środków m.st. Warszawy. Wstęp na wydarzenia artystyczne Re:wizji jest wolny, na spektakle teatralne i taneczne obowiązują bezpłatne zaproszenia. Szczegółowy program festiwalu na stronie rewizje.pl.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS