Zakończyła się I edycja akcji „BohaterON-włącz historię!”. Wyniki zaprezentowano w trakcie gali finałowej 8 listopada w Muzycznym Studiu Polskiego Radia w Warszawie.
Celem akcji było zachęcenie potencjalnych uczestników do wysłania uczestnikom Powstania Warszawskiego kartki z podziękowaniami oraz dowiedzenia się więcej o wydarzeniach związanych z tą akcją. Polacy wysłali 97 359 kartek, aż 10 633 z nich zostało wykonanych ręcznie przez dzieci i dorosłych. Bardzo dużo pocztówek i listów było spersonalizowanych, co oznacza, że ich nadawcy poznali sylwetki osób biorących udział w Powstaniu i to właśnie do nich chcieli skierować słowa podziękowania – mówi Agnieszka Łesiuk, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON.
Kartkę do Powstańca Warszawskiego mógł wysłać każdy. Przez cały czas trwania akcji – od 3 sierpnia do 2 października – bezpłatne pocztówki były dostępne w placówkach Poczty Polskiej, punktach Lotto, pociągach Pendolino, wybranych samochodach Uber, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz u wolontariuszy podczas koncertów Lata z Radiem. Kartki można było również wysłać przez Internet (Platforma Envelo).
Na stronie internetowej www.bohateron.pl zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę. W szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych, w których wzięło udział 1014 uczniów. Młodzież obejrzała premierowy odcinek o Powstaniu Warszawskim przygotowany przez zespół videoblogerów znanych pod nazwą „Historia bez cenzury”, miała również okazję zagrać w opracowaną na tę okazję grę „Cenzura”. Kluczowym elementem każdego spotkania było wypisanie kartek do Powstańców.
I edycja kampanii BohaterON zyskała wsparcie bohaterów popularnego serialu „Czas honoru”: Magdaleny Różczki, Agnieszki Więdłochy, Antoniego Pawlickiego, Jakuba Wesołowskiego i Macieja Zakościelnego. Gwiazdy wzięły udział w spotach – telewizyjnym i radiowym, które podczas trwania projektu były emitowane na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Do wysłania symbolicznych kartek do Powstańców zachęcali także m.in. Adam Małysz, Maciej Musiał, Martyna Wojciechowska, Łukasz Zagrobelny i Adam Andrzej Ostrowski.
Finał I edycji projektu odbył się 8 listopada w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Podczas uroczystości, w której wzięli udział m.in. Powstańcy Warszawscy, przedstawiciele Komitetu Honorowego projektu, partnerzy, przedstawiciele polskiego rządu, dyplomacji, Wojska Polskiego, policji, reprezentanci polskich spółek oraz mediów – zaprezentowano efekty kampanii. List do uczestników gali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odczytał szef gabinetu prezydenta, minister Adam Kwiatkowski. Głos zabrali również reprezentanci partnerów akcji, m.in. Prezes Zarządu Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła oraz Członek Zarządu Telewizji Polskiej Maciej Stanecki. Odbył się koncert Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak oraz rapera Miłosza „Miuosha” Boryckiego, którzy wykonali utwory z płyty „Historie”. Głównym punktem wieczoru było przekazanie na ręce obecnych na uroczystości Powstańców Warszawskich oraz dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego kartek wykonanych przez dzieci ze szkół przyszpitalnych oraz wysyłanych do bohaterów walk o stolicę przez Polaków z całego kraju i zagranicy. Wszystkie pocztówki i listy za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego trafią do adresatów.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS