logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Żywiec Zdrój ogłosił zobowiązanie recyklingu
05.12.2018
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR, Kampanie, Polska, Kraje, Ekologia i środowisko, Inne

Żywiec Zdrój ogłosił zobowiązanie recyklingu



Podczas szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach (COP24) Żywiec Zdrój ogłosił zobowiązanie, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Firma wychodząc z przekonania, że plastik nie może trafiać do środowiska naturalnego, zobowiązuje się do działania na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiorki butelek PET i ich recyklingu w Polsce.

Kwestia opakowań stanowi obecnie jedno z największych wyzwań zarówno dla Polski, jak i całego świata, a stosowane metody produkcji oraz sposoby korzystania z nich wymagają znaczących zmian. Jednocześnie, Polacy stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami: troszczą się o naturę oraz dostrzegają wpływ indywidualnych decyzji na środowisko naturalne.

Tak, to fakt! Plastik nie musi być odpadem – można go przetworzyć tak, aby ponownie nam służył. Wyjątkowe butelki Żywiec Zdrój zostały stworzone aż w 50% z surowców wtórnych. Wejdź na stronę i dowiedz się więcej o programie www.postronienatury.pl #oneplanetonehealth

Opublikowany przez Żywiec Zdrój Środa, 30 maja 2018

„Woda to najzdrowszy wybór w kontekście nawodnienia organizmu człowieka. Naszą misją jest, aby Polacy pili zdrowiej, dlatego też kluczowy obszar odpowiedzialności Żywiec Zdrój dotyczy kreowania właściwych nawyków właśnie w obszarze nawodnienia. Jednocześnie, bierzemy pełną odpowiedzialność nie tylko za nasze produkty, ale również za wszystko, co jest z nimi związane. W tym także za opakowania, które pozwalają dostarczać wysokiej jakości wodę, po którą mogą sięgać konsumenci w każdym miejscu i czasie. Mamy jednak świadomość wyzwania jakim są obecnie opakowania.” – mówi Frédéric Guichard, Prezes Żywiec Zdrój.

Działanie na rzecz usprawnienia systemu odzysku i recyklingu butelek PET w Polsce

Wspólnie z partnerami Żywiec Zdrój będzie pracować nad rozwiązaniami, które usprawnią proces zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce, i tym samym pozwolą na ponowne wykorzystanie plastiku jako surowca. W celu testowania i weryfikacji skuteczności Żywiec Zdrój będzie wdrażać pilotażowe programy dla lokalnych społeczności.

Żywiec Zdrój jako firma odpowiedzialna środowiskowo, będzie również kontynuować swoje działania na rzecz edukacji oraz inspirowania konsumentów do troski o naturę i zmiany postaw na bardziej ekologiczne, a w szczególności do większego zaangażowania w segregowanie odpadów.Działania te, prowadzone wspólnie z partnerami, mają pomóc w realizacji wspólnego celu, jakim jest osiągniecie powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce już w 2025 roku.

Inicjując zmiany na lepsze

Żywiec Zdrój będzie sukcesywnie zwiększać poziom zbiórki i recyklingu plastiku. Już teraz, we współpracy z organizacją odzysku i specjalistycznymi firmami, Żywiec Zdrój przewyższył o 10% prawny obowiązek zbiórki i recyklingu plastiku w 2018 roku. By pokazać, że dzięki współpracy z partnerami możliwe jest wprowadzenie znaczących zmian, Żywiec Zdrój zobowiązuje się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Realizacja celu będzie możliwa dzięki współdziałaniu z Rekopolem oraz rozszerzonej współpracy z innymi uczestnikami systemu zbiórki i recyklingu, jak również dzięki kampaniom edukacyjnym, prowadzonym zarówno lokalnie, jak i w skali ogólnopolskiej z wykorzystaniem różnorodnych kanałów komunikacji, w tym opakowań.

Wypracowanie najbardziej efektywnych rozwiązań opakowaniowych

Rozumiejąc wyzwania związane z opakowaniami, Żywiec Zdrój, jako lider rynku wody, bierze pełną odpowiedzialność, nie tylko za swoje produkty, ale również opakowania w których są one dostarczane konsumentom. Dlatego firma wspierając ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.

Jedna taka butelka to jedno drzewo. Szukaj wyjątkowych butelek Żywiec Zdrój i posadź z nami 2 miliony drzew! Wejdź na stronę i dowiedz się więcej www.postronienatury.pl #oneplanetonehealth

Opublikowany przez Żywiec Zdrój Piątek, 25 maja 2018

Już teraz, wszystkie opakowania Żywiec Zdrój, łącznie z zakrętkami i etykietami w 100% nadają się do recyklingu.

Jako część grupy spółek DANONE, Żywiec Zdrój  współpracuje z partnerami, by móc wprowadzić recykling nowej generacji, dzięki któremu możliwe będzie przetwarzanie na dużą skalę wszystkich rodzajów zebranego surowca PET na wysokiej jakości materiał wtórny – tzn. taki, jaki jest potrzebny do wyprodukowania nowych butelek  Żywiec Zdrój.

„Jako firma w której DNA wpisana jest troska o naturę, zdajemy sobie sprawę, że plastikowe opakowania stanowią część problemu, dlatego chcemy stać się częścią jego rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że plastik nie  może trafiać do środowiska naturalnego, dlatego dziś w Katowicach podczas Szczytu Klimatycznego ONZ (COP 24) zobowiązujemy się, że będziemy działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce.” – podsumowuje  Frédéric Guichard, Prezes Żywiec Zdrój.

 

Szczegółowe informacje o aktualnych inicjatywach firmy Żywiec Zdrój dostępne są tutaj

 

CSR recycling Żywiec Zdrój Ekologia i środowisko Społeczna odpowiedzialność bizensu zobowiazanie







15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 07.06.2026Kampanie

    Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku

  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 03.06.2026slider

    Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek