Jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci? Jakie przedmioty codziennego użytku można przygotować ze zużytej pralki lub lodówki? Ile kilogramów stopów metali można odzyskać z popsutego komputera? Dlaczego selektywna zbiórka jest tak istotna i czym właściwie jest recykling? Od 20 do 30 września w koszalińskiej Galerii Kosmos odbywa się wystawa „Życie po (zu)życiu” dotycząca elektrośmieci – odpadów niebezpiecznych, których nie wolno wyrzucać do śmietnika, ponieważ zawierają w swoich mechanizmach szkodliwe substancje, przeznaczone są do recyklingu i podlegają selektywnemu zbieraniu. Pomysłodawcą wystawy jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.
Zadaniem wystawy jest nakłonienie zwiedzających do prawidłowego pozbywania się elektrośmieci, a co za tym idzie do ułatwienia ich procesów recyklingu i odzysku. Ma ona również na celu uświadomienie skali zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Poszczególne elementy ekspozycji to Recykling komputera, Waga recyklingowa, Skutki wyrzuconej komórki, Pary rtęci w świetlówkach, Młyn przetwarzający, Cykl życia urządzeń = obieg zamknięty, Mózg elektronowy, Sekcja zasad właściwego pozbywania się elektrośmieci, Związki szkodliwe w telewizorze.
Wystawa pojawiła się już wcześniej w Warszawie, Płocku i Tarnowie.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy