logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Życie po zużyciu w Koszalinie
21.09.2010
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Życie po zużyciu w Koszalinie



Jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci? Jakie przedmioty codziennego użytku można przygotować ze zużytej pralki lub lodówki? Ile kilogramów stopów metali można odzyskać z popsutego komputera? Dlaczego selektywna zbiórka jest tak istotna i czym właściwie jest recykling? Od 20 do 30 września w koszalińskiej Galerii Kosmos odbywa się wystawa „Życie po (zu)życiu” dotycząca elektrośmieci – odpadów niebezpiecznych, których nie wolno wyrzucać do śmietnika, ponieważ zawierają w swoich mechanizmach szkodliwe substancje, przeznaczone są do recyklingu i podlegają selektywnemu zbieraniu. Pomysłodawcą wystawy jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.

Zadaniem wystawy jest nakłonienie zwiedzających do prawidłowego pozbywania się elektrośmieci, a co za tym idzie do ułatwienia ich procesów recyklingu i odzysku. Ma ona również na celu uświadomienie skali zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Poszczególne elementy ekspozycji to Recykling komputera, Waga recyklingowa, Skutki wyrzuconej komórki, Pary rtęci w świetlówkach, Młyn przetwarzający, Cykl życia urządzeń = obieg zamknięty, Mózg elektronowy, Sekcja zasad właściwego pozbywania się elektrośmieci, Związki szkodliwe w telewizorze.

Wystawa pojawiła się już wcześniej w Warszawie, Płocku i Tarnowie.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek