„Życie oparte na wartościach. Wolontariat przyszłości.” IX konferencja Koalicji Liderzy Pro Bono
Jaki będzie wolontariat pracowniczy przyszłości? Czym są wartości w naszym życiu i jakie mają znaczenie dla firmy, społeczeństwa i każdego z nas? Jaki wpływ na zmieniające się środowisko pracy ma wolontariat? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi w czasie IX konferencji Koalicji Liderzy Pro Bono, 2 grudnia br. Wydarzenie odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (5 grudnia) i będzie transmitowane on-line z Centralnego Domu Technologii w Warszawie.
Gośćmi wydarzenia będą m.in. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki – wolontariusze organizacji społecznych nagrodzeni w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności”, Joanna Sadzik, prezeska zarządu Stowarzyszenia Wiosna, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, członkini zarządu ClientEarth/Prawnicy dla Ziemi, Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland, filozof Marcin Fabjański, dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie oraz Agnieszka Servaas, prezes zarządu VIVE Management.
Postępująca automatyzacja, digitalizacja i robotyzacja głęboko dehumanizują świat pracy człowieka. Jesteśmy przekonani, że jednym z rozwiązań tego problemu jest wolontariat pracowniczy – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. – Chcemy w czasie konferencji pokazać, dlaczego społeczne zaangażowanie pracowników jest dziś niezbędne i jakie korzyści płyną z poszanowania konkretnych wartości, jakie wolontariat wnosi w nasze życie.
Konferencja będzie okazją do zaprezentowania wyników badania „Wolontariat pracowniczy przyszłości” przeprowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w partnerstwie z Fundacją BNP Paribas. Po raz pierwszy w czasie wydarzenia zostaną także wręczone certyfikaty „Wolontariat Pracowniczy Wysokiej Jakości”. To najnowsza inicjatywa Koalicji Liderzy Pro Bono i kontynuacja działań związanych z ogłoszoną 1 grudnia 2020 roku Kartą Zasad Wolontariatu Pracowniczego.
Sama Karta była pierwszym krokiem tworzonego przez nas ekosystemu wsparcia dla wolontariatu pracowniczego w Polsce. Następnym stało się stworzenie mechanizmu weryfikacji i poparcia dla norm i wartości ujętych w Karcie poprzez Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – tłumaczy Paweł Łukasiak, pomysłodawca procesu certyfikacji. – Popularyzacja tej formy angażowania pracowników jest dziś bardzo dynamiczna, dlatego zależy nam, by obok Karty powstał mechanizm pozwalający na potwierdzenie, że takie działania są zgodne z zasadami wypracowanymi w naszej Karcie.
Finałem konferencji będzie ogłoszenie laureatów 5. edycji nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”. To honorowe wyróżnienie przyznawane wolontariuszom, społecznikom, osobom, które doradzają, dzielą się swoimi kompetencjami, czasem, wiedzą i doświadczeniem zawodowym, wspierając w ten sposób pracę i projekty organizacji pozarządowych oraz cenne inicjatywy społeczne. Kandydatów do nagrody mogła zgłosić każda osoba, organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie) lub inna instytucja, w której realizowany jest wolontariat kompetencji.
PROGRAM KONFERENCJI ORAZ SYLWETKI WYSTĘPUJĄCYCH GOŚCI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.
***
Portal kampaniespoleczne.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie