logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Kampanie > „Zapłacimy trochę i będzie git”
30.04.2013
Tematy: Kampanie, Polska, Ekologia i środowisko

„Zapłacimy trochę i będzie git”

Your browser does not support the video tag.


Sterta butelek, papierów, resztek jedzenia i kabli, a wśród niej pluszowy miś z naderwaną łapką. Przeciwko temu chaosowi protestują Brytyjczyk i jego polska żona, para ludzi po pięćdziesiątce, kobieta w zaawansowanej ciąży i młody chłopak.

Od 1 lipca tego roku ruszy nowy system gospodarki odpadami, w którym gminy zorganizują odbiór i zagospodarowanie śmieci na swoim terenie. Informacji na temat sposobów segregacji odpadów, ich odbioru, zagospodarowania i opłat należy szukać w urzędach gmin i na ich stronach internetowych. Samorządy lokalne są odpowiedzialne za edukowanie i informowanie mieszkańców o nowych zasadach wywozu śmieci na swoim terenie. Ale w związku z faktem, iż zmiany dotyczą wszystkich, Ministerstwo Środowiska wspiera merytorycznie gminy w tym zakresie. Ministerstwo przygotowało nową odsłonę strony www.naszesmieci.pl, która stanowi podstawowe źródło najważniejszych informacji o wdrażanych przepisach i segregacji odpadów. Znajdują się w nim praktyczne wiadomości o tym, jakie obowiązki wynikające ze zmiany przepisów ma gmina, a jakie mieszkańcy. Zawiera także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego tematu. Można dowiedzieć się m.in. czy gmina ma obowiązek odebrać odpady po remoncie w ramach opłaty, a także co w sytuacji, gdy gmina nie zdąży zorganizować systemu na czas. Na stronie można również obejrzeć spot kampanii oraz jego making-of.



Nazwa kampanii:
Rozmawiajmy o śmieciach. Konstruktywnie
Czas:
2013.4.23
Nadawca:
Ministerstwo Środowiska
Media:
Internet
Wykonawca:
Paczka Kreatywna
Adresaci:
Mieszkańcy, którzy będą korzystać z nowego systemu gospodarki odpadami





03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 07.06.2026Kampanie

    Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku

  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 03.06.2026slider

    Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek