Grupa Energa we współpracy z policją rozpoczyna kolejną edycję akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Zainaugurowana w środę 3 grudnia akcja „Z Energą po drodze” ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest odpowiednia widoczność po zmroku. Ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych trafi do kierowców i pieszych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim.
W kilku najniebezpieczniejszych miejscach w Polsce policjanci zatrzymywać będą pojazdy i informować ich kierowców o konieczności właściwego oznakowania samochodu. Wręczając im kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Energię, przypomną o przepisach, które nakazują wyposażenie auta w takie elementy.
– Dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów w różnych obszarach ich codziennego życia to jeden z filarów społecznej działalności Grupy Energa. Kontynuując wspólnie z policją akcję na drogach, pokazujemy pieszym i kierowcom, że ich bezpieczeństwo zależy głownie od nich samych. Chcemy żeby posiadanie elementów odblaskowych było dla uczestników ruchu tak samo oczywiste i ważne jak zapinanie pasów w samochodzie – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor marketingu i komunikacji w Energa S.A.
„Z Energą po drodze” to kolejny etap trwającej od 2006 r. akcji Grupy Energa i policji. Dotychczas rozdanych zostało prawie 40 tys. odblasków i odbyło się kilkaset spotkań w szkołach. Tegoroczna edycja uzyskała wsparcie Komendy Głównej Policji.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

