logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Z Energą po drodze
06.12.2008
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Z Energą po drodze



Grupa Energa we współpracy z policją rozpoczyna kolejną edycję akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Zainaugurowana w środę 3 grudnia akcja „Z Energą po drodze” ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest odpowiednia widoczność po zmroku. Ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych trafi do kierowców i pieszych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim.

W kilku najniebezpieczniejszych miejscach w Polsce policjanci zatrzymywać będą pojazdy i informować ich kierowców o konieczności właściwego oznakowania samochodu. Wręczając im kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Energię, przypomną o przepisach, które nakazują wyposażenie auta w takie elementy.

– Dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów w różnych obszarach ich codziennego życia to jeden z filarów społecznej działalności Grupy Energa. Kontynuując wspólnie z policją akcję na drogach, pokazujemy pieszym i kierowcom, że ich bezpieczeństwo zależy głownie od nich samych. Chcemy żeby posiadanie elementów odblaskowych było dla uczestników ruchu tak samo oczywiste i ważne jak zapinanie pasów w samochodzie – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor marketingu i komunikacji w Energa S.A.

„Z Energą po drodze” to kolejny etap trwającej od 2006 r. akcji Grupy Energa i policji. Dotychczas rozdanych zostało prawie 40 tys. odblasków i odbyło się kilkaset spotkań w szkołach. Tegoroczna edycja uzyskała wsparcie Komendy Głównej Policji.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek