Wyjechali z Antakii, przyjechali do Europy
Ulica Antakia to symboliczna droga, która mogłaby znajdować się w każdym z bliskowschodnich miast. Jej mieszkańcy muszą opuścić domy, gdyż w kraju trwa wojna.
Powstanie internetowej platformy edukującej w zakresie tematyki uchodźstwa zainicjowało Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego "Nomada", a projekt zrealizowała agencja Cyber Kids on Real.
Celem platformy o nazwie "Ulica Antakia" jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat uchodźców z Bliskiego Wschodu, wyedukowanie na temat jego przyczyn i skutków oraz różnic kulturowych. W ramach projektu uruchomiono serwis www.ulicaantakia.com na którym można zobaczyć m.in. szereg krótkich filmów, których zadaniem jest przedstawienie problemów, z jakimi spotykają się uchodźcy.
Platforma jest częścią szerszych działań edukacyjno-informacyjnych stowarzyszenia, w ramach których powstały m.in. publikacje dla pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej i placówek edukacyjnych z rekomendacjami do pracy z uchodźcami. Działania te są realizowane w ramach projektu "Marhaba – bo warto przekraczać różne granice" realizowanego razem z Muzułmańskim Centrum Kulturalno – Oświatowym we Wrocławiu oraz Dziennikiem Opinii Krytyki Politycznej, współfinansowanego w ramach programu "Obywatele dla demokracji" finansowanego z funduszy EOG.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
25.04.2025
„Ghiblification” — tym razem jako sygnał ostrzegawczy
-
23.04.2025
Nie bądź internetowym trollem
-
23.04.2025
Jak czytają Polacy?
-
20.04.2025
Dove walczy z presją idealnego wizerunku
-
20.04.2025
Jeż, żaba i trzmiel ratują planetę
-
18.04.2025
„Klara buduje” — Erbud walczy ze stereotypami w budownictwie