Credit Agricole zakończył 3. edycję programu grantowego banku, który jest elementem wolontariatu pracowniczego „Działam, bo lubię”.
Od powstania programu grantowego 109 pracowników-wolontariuszy z różnych obszarów banku z całej Polski zrealizowało łącznie 45 projektów, na które otrzymali granty w wysokości 2000 zł każdy. Projekty realizowane przez wolontariuszy przyczyniły się do pomocy podopiecznym m.in.: Przedszkola Publicznego w Pęgowie, Domu dla dzieci Towarzystwa „Nasz Dom”, Fundacji 2 plus 4, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Domu Dziecka w Kórniku-Bninie, Fundacji Głodny Pies, Kółka gitarowego „Bałałajka”, Fundacji Studio (S)Praw Kobiet, Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego „Tęcza” i „Opoka” oraz PKS Józefka Chorzów. Zdecydowana większość projektów koncentrowała się na pomocy dzieciom. Do tego typu inicjatyw należał też projekt Marty Waseckiej oraz jej koleżanek i kolegów z pracy, którzy zaangażowali się w program grantowy 3 razy.
Marta Wasecka w banku Credit Agricole pracuje prawie 7 lat. Na co dzień, jako HR Business Partner, zajmuje się w Poznaniu rozwojem i rekrutacją pracowników sieci sprzedaży w północno-zachodniej Polsce. W 2011 r., kiedy u jej pracodawcy ruszyła 1. edycja programu grantowego, Wasecka postanowiła się w niego włączyć i zachęcić do tego swoich współpracowników. Koledzy i koleżanki Waseckiej już wcześniej angażowali się w autorską kampanię Credit Agricole „Bank z klasą. CAła Wiedza o bankowości”, która w Poznaniu objęła 3, a w całej Polsce prawie 90 szkół. Kampania polega na prowadzeniu zajęć z podstawowej wiedzy o pieniądzach przez pracowników-wolontariuszy banku dla uczniów z klas nauczania początkowego. Zgodnie z zasadami programu grantowego, wolontariusze sami wymyślili projekt i decydują czy chcą współpracować z organizacją non-profit. Wasecka, wraz z innymi wolontariuszami, postanowili wesprzeć wychowanków Domu Dziecka w Kórniku-Bninie – zdecydowali się najpierw na warsztaty tworzenia kartek świątecznych metodą scrapbookingu, później zrealizowali dzień sportu i warsztaty kulinarne.
Zgłoszone w programie grantowym projekty poddawane są głosowaniu, podczas którego wszyscy pracownicy banku wybierają 15, ich zdaniem, najciekawszych. Zwycięskie projekty zdobywają granty w wysokości 2000 zł każdy (łączna roczna pula na granty wynosi 30 000 zł). Po podpisaniu oświadczenia o przyjęciu grantu, wolontariusze mogą rozpocząć realizację projektów.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.05.2023
Stare zwierzęta hodowlane
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
19.05.2023
Rusza kolejna edycja kampanii „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”
-
11.05.2023
Koniec „charytatywnych nakrętek”
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany