Warszawska palma znowu zielona
Palma w Alejach Jerozolimskich, rzeźba autorstwa Joanny Rajkowskiej, zazieleniła się w noc letniego przesilenia – z 21 na 22 czerwca. Przez ostatnie trzy tygodnie drzewo było „uschnięte”.
Akcja stanowiła element kampanii społecznej „Zielona Wstążka #DlaPlanety” realizującej w tym roku temat walki z zanieczyszczeniem powietrza. Projekt „Palma” narodził się we współpracy Centrum UNEP/GRID-Warszawa z agencją reklamową Syrena Communications i jest projektem Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska”.

W wyniku kampanii społecznej złożono już ponad dziesięć tysięcy ekopostanowień dotyczących poprawy jakości powietrza i zatrzymania kryzysu klimatycznego. Akcja trwa do końca roku.

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje i kampanię prowadzi Centrum UNEP/GRID-Warszawa, za strategię kreatywną kampanii odpowiada Syrena Communications; pomysłodawcą transformacji palmy jest Jarosław Wiewiórski (Syrena Communications). Więcej informacji można znaleźć na Instagramie i Facebooku UNEP/GRID Warszawa.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem


