Wallphabet – mural w formie ściennego alfabetu – promuje sztukę liternictwa
Na warszawskim Mokotowie powstał mural w formie ściennego alfabetu. Projekt został zrealizowany społecznie przez Good Looking Studio, by przybliżyć mieszkańcom stolicy rzemiosło liternictwa. Do realizacji zaproszono 15 artystów z całego świata.
Litery towarzyszą nam każdego dnia. Pozwalają urzeczywistniać kiełkujące idee, formalizować myśli i są zalążkiem wielkich czynów. Właśnie dlatego powstał mural, będący hołdem dla typografii, kaligrafii i liternictwa.
Do realizacji projektu zaproszono kilkunastu artystów, pasjonatów, którzy na co dzień tworzą litery różnymi technikami i prezentują zróżnicowane podejście do typografii. Każdy z zaproszonych gości zaprojektował przynajmniej jedną literę alfabetu. Za stworzenie z pojedynczych projektów spójnej całości w formie kolażu i przeniesienie jej na ścianę odpowiadało Good Looking Studio.
Największym wyzwaniem okazała się koordynacja międzynarodowej grupy artystów. Pomimo codziennych obowiązków, międzynarodowych podróży związanych z warsztatami oraz pracą zawodową, znaleźli oni czas, aby dołożyć cegiełkę do realizacji Wallphabetu, który aktualnie możemy podziwiać na Mokotowie.
Ten projekt był dla nas ważny, ponieważ to właśnie od pasji do liter zaczęła się historia Good Looking Studio – mówi Piotr Ruszkowski, pomysłodawca Wallphabetu i Creative Director w Good Looking Studio. Bez niej nie doszlibyśmy tu, gdzie jesteśmy dziś. Uznaliśmy więc, że warto włożyć wysiłek i w imieniu całej społeczności osób skupiających się wokół liternictwa, dotrzeć pod strzechy i zainteresować naszą pasją szersze grono odbiorców. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem zaproszonych artystów oraz lokalnej społeczności.
W projekcie wzięli udział: Alec Tear, Copenhagen Signs, Kamil Borowski, Maja Kobylińska, Otto Baum, Partners in Crime, Patrycja Podkościelny, Patryk Hardziej, Rudy Walldog, Rylsee, Sign of Power, Slowmotion, Typowarszawa, Weronika Kasprzyk i Zuzanna Rogatty. Ekspozycja muralu przy ulicy Madalińskiego 11 jest bezterminowa.
Autorem zdjęć jest Michał Dziurkowski.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2024
Warszawskie Dni Filmu Niemego: 13-15 września w kinie Muranów
-
11.09.2024
Na(d)staw ucho
-
10.09.2024
Na manowce
-
09.09.2024
VII edycja kampanii Życie Warte Jest Rozmowy. Zapraszamy na konferencję
-
08.09.2024
Uprzejmie donoszę
-
07.09.2024
We wrogim domu