Zdobywczyni Oscara Kate Winslet trafiła na plakat brytyjskiej organizacji Fathers4Justice broniącej praw ojców, który wprost mówi: „Kate, każde dziecko zasługuje na ojca na Święta”. Aktywiści nawiązują do wywiadu, w którym aktorka przekonuje, że jej potomstwo z poprzednich związków dobrze zniosło rozwody i nie potrzebuje kontaktu z ojcami. Prawnicy Winslet grożą organizacji pozwem.
38-letnia gwiazda Titanica ma za sobą trzy związki małżeńskie, a każde z jej trzech dzieci ma innego ojca. Najmłodsze przyszło na świat na początku grudnia. Panowie z organizacji Fathers4Justice pogratulowali Kate narodzin dziecka i przed nadchodzącymi świętami wypomnieli jej wywiad, który ukazał się w październiku na łamach magazynu Vouge.
Moje dzieci nie jeżdżą w tę i z powrotem; żadnego dzielenia czasu 50/50 między mamami i tatami, moje dzieci żyją ze mną i to jest to – Winslet jasno dała do zrozumienia, że opieką nad swoimi pociechami nie podzieli się z byłymi mężami.
Nie zgadzamy się – ripostują ojcowie na plakacie ozdobionym jej zdjęciem. W tym roku prawie 4 miliony dzieci obudzi się w Boże Narodzenie bez ojca, często w wyniku przestarzałych i stereotypowychpoglądów, które każą traktować rzesze pierwszej klasy ojców jako rodziców drugiej kategorii. Mamy nadzieję, że Kate oraz jej syn nigdy nie doświadczą głębokiego bólu i straty po rozłące od tych, których kochają, jaki odczuwa miliony ojców oraz dzieci nie tylko podczas Świąt, ale i przez cały rok – piszą dalej aktywiści z Father4Justice.
Organizacja zapewnia, że plakat nie odnosi się do życia osobistego aktorki, tylko do jej wypowiedzi. Anna Edwards z Daily Mail zwraca jednak uwagę, że panowie niesprawiedliwe wplątali aktorkę w kampanię na temat opieki ojców nad dziećmi po rozwodzie. Jak pisze, tuż przed publikacją plakatu, z jego twórcami kontaktowali się przedstawiciele Winslet, a także jej były mąż Sam Mendes, twierdząc, że reklama jest fałszywa i szkodliwa.
Organizacja zachowała się nieodpowiednio angażując w to mnie i moją rodzinę, skoro nic nie wie o naszym życiu osobistym. Pomimo, że w pełni popieram prawa ojców, to mogę szczęśliwie powiedzieć, że nigdy nie stanowiły one problemu dla mnie i mojego syna – napisał Mendes w oświadczeniu wysłanym organizacji.
W odpowiedzi przedstawiciel Fathers4Justice podkreślił, że organizatorzy kampanii zgodzili się nawet opóźnić jej publikację, by pozwolić Winslet potwierdzić bądź zaprzeczyć prawdziwość wypowiedzi zamieszczonych w Vouge. Nadine O’Connor, jedna z organizatorek, powiedziała natomiast, że to sama Winslet, poprzez swoje komentarze, sprowadziła kwestię swojego rodzicielstwa do sfery publicznej, a treść plakatu jest odpowiednia, zrównoważona i w pełni oddaje jej słowa.
Jak podaje organizacja powołując się na dane Office of National Statistics, w Wielkiej Brytanii żyje 4 miliony dzieci pozbawionych stałej opieki biologicznego ojca (co trzecie dziecko), natomiast co szóste dziecko nie ma z nim kontaktu w ogóle. 93,1% rozbitych rodzin to kobiety samotnie wychowujące dziecko. 40% matek po rozwodzie przyznało się do utrudniania kontaktu dziecka z biologicznym ojcem.
Marcin Świejkowski
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
15.09.2023
Konsumenci produkują 170 kg odpadów opakowaniowych rocznie
-
04.08.2023
Porozmawiajmy szczerze o otyłości
-
12.05.2023
„Żywność w Polsce staje się coraz bardziej ekologiczna”
-
03.02.2023
Jak rozmawiać z osobą chorą na nowotwór?
-
16.01.2023
Blue Monday nie istnieje! — wyjaśnia Dorota Minta
-
02.11.2022
Jesień na talerzu. Jak jeść zdrowo i sezonowo?