Sześć finałowych, najwyżej ocenionych przez jury studenckich projektów CSR, czeka na głosy internautów w konkursie CSR Masters zorganizowanym przez Henkel Polska. Zwycięzcy otrzymają granty pieniężne na realizację zgłoszonych działań społecznych.
Ogólnopolska inicjatywa CSR Masters firmy Henkel skierowana do studentów polskich uczelni wyższych została ogłoszona z początkiem roku akademickiego 2016/2017. Aby wziąć udział w konkursie należało zgłosić 2-4 osobową drużynę i do 6 grudnia wypełnić formularz online. Zgłaszane projekty miały dotyczyć jednej z dwóch kategorii: działania prospołeczne, edukacja i kultura lub aktywności ekologiczne i prozdrowotne, a ich beneficjentami mogli być najróżniejsi członkowie społeczeństwa zrzeszeni w ramach instytucji takich jak fundacje, szkoły, szpitale czy domy kultury.
Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybrało 6 projektów, których autorzy otrzymali kolejne zadanie – stworzenie krótkiego filmu promującego własny pomysł. Filmy wraz z opisem projektu zostały umieszczone na stronie http://csrmasters.pl/zaglosuj-na-projekt/, za pomocą której finaliści zbierają głosy internautów. Głosowanie zakończy się 7 lutego tuż przed północą. O tym, który z zespołów wygra i jaki projekt zostanie zrealizowany, decyduje liczba głosów. Można oddać tylko jeden głos dziennie na jeden projekt z danej kategorii.
Zwycięzcy konkursu CSR Masters zostaną ogłoszeni dzień po zakończeniu głosowania online. Autorzy najlepszych projektów CSR otrzymają granty w wysokości 5 000 złotych na realizację zgłoszonych inicjatyw. Dodatkowo zostaną zaproszeni na specjalne spotkanie z przedstawicielami zarządu firmy, którzy podzielą się z nimi swoją wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
Finaliści konkursu CSR Masters:
DZIAŁANIA PROZDROWOTNE I EKOLOGICZNE
- EKOstudent
Drużyna: EKOnomistki
Uczelnia: Szkoła Główna Handlowa
Opis projektu: „EKOstudent” to akademicki festiwal propagujący ekologię i zdrowy tryb życia wśród społeczności akademickiej. W ciągu całego EKO tygodnia na uczelni odbędzie się cykl warsztatów, konkursów, paneli dyskusyjnych, spotkań z inspirującymi ludźmi, a na zakończenie odbędzie się plenerowy EKOpiknik . Główne sfery tematyczne, którym będą poświęcone poszczególne dni, to: odżywianie, uroda, zdrowie, biznes i środowisko.
- Ars Amandi
Drużyna: Gorropu
Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
Opis projektu: Głównym celem projektu „Ars Amandi” jest uświadomienie nastolatków z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania o konsekwencjach przypadkowych kontaktów seksualnych, dostarczenie cennych informacji na temat chorób w okresie prenatalnym, chorób wenerycznych, zasad zdrowego trybu życia w okresie ciąży oraz diagnostyki prenatalnej. W ramach projektu odbywać się będą spotkania z zaproszonymi specjalistami, m.in. dr. ginekologii, dr. biologii rozwoju, psychologiem oraz studentami pokrewnych kierunków.
- Ratownictwo dla wszystkich
Drużyna: Endorfina
Uczelnia: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny
Opis projektu: „Ratownictwo dla wszystkich” to projekt realizowany przez Harcerski Klub Ratowniczy „Endorfina” działający przy Hufcu Łódź-Polesie. Zrzesza on młodych ludzi pełnych pasji do ratownictwa, którzy sukcesywnie doszkalają się w tej dziedzinie, a zdobytą wiedzę pragną przekazywać dalej. W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów z pierwszej pomocy w łódzkich szkołach podstawowych. Głównym celem jest zarażanie innych swoją pasją, a także kreowanie wśród najmłodszych postawy otwartej do pomocy drugiemu człowiekowi.
DZIAŁANIA PROSPOŁECZNE, EDUKACJA I KULTURA
- Restart
Drużyna: Enactus SGGW
Uczelnia: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Opis projektu: Projekt „Restart” ma na celu zbiórkę niepotrzebnej elektroniki, głównie podzespołów komputerowych. Zadaniem zespołu będzie odrestaurowanie oraz złożenie gotowych i działających komputerów z otrzymanych sprzętów, które następnie zostaną przekazane domom dziecka. W placówkach, gdzie zostaną utworzone sale komputerowe, zainstalowane zostanie niezbędne oprogramowanie. Dodatkowo dzięki nawiązaniu współpracy z firmami informatycznymi, zorganizowane będą kursy programowania dla młodzieży.
- Szachy dla niewidomych
Drużyna: Szach Mat
Uczelnia: Akademia Górniczo-Hutnicza
Opis projektu: Celem projektu „Szach Mat” jest skonstruowanie szachów przeznaczonych dla osób niewidomych oraz słabowidzących. Projekt zakłada zaprojektowanie oraz wykonanie figur szachowych i szachownicy, w sposób umożliwiający osobom niewidomym łatwe rozpoznawanie figur, miejsca na szachownicy, a także sprawne i bezbłędne poruszanie się po polu gry. Zastosowanie nowych technologii (m.in. druk 3D) oraz rozwiązań magnetyczno-mechanicznych pozwoli graczom na łatwe poruszanie się po szachownicy.
- Street Workout – Pasja i Styl Życia
Drużyna: Węglowa Street Workout
Uczelnia: Uniwersytet w Białymstoku
Opis projektu: Projekt „Street Workout – Pasja i Styl Życia” jest skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Promowany w ramach inicjatywy sport jest treningiem z ciężarem własnego ciała. Uczy systematyki i sumienności wykonywanych zadań, a także jest świetną odskocznią od problemów oraz zmartwień. Projekt zakłada zorganizowanie wspólnych treningów, pokazu Street Workout oraz prelekcji na temat zdrowego żywienia w co najmniej pięciu domach dziecka w woj. podlaskim.
Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl/
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
08.01.2025
Truck Care ostrzega przed martwy polem
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO