Trwa 20. edycja MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
Przed nami ostatni weekend 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, jednego z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych podstawowym prawom jednostki. Poza międzynarodowym, grudniowym festiwalem w Warszawie, projekt WATCH DOCS to także festiwal objazdowy w ponad 30 polskich miastach, WATCH DOCS Zrób to sam, WATCH DOCS Białoruś oraz FUTURE DOCS – platforma współpracy dokumentalistów z obrońcami praw człowieka.
Przypominamy, że tegoroczną laureatką konkursu głównego 20. edycji MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, została Anabel Rodríguez Ríos. Reżyserka została nagrodzona za dokument „Pewnego razu w Wenezueli”. Film jest opowieścią o mieszkańcach Congo Mirador, pływającej rybackiej osadzie na jeziorze Maracaibo. Choć widoki zapierają dech w piersiach, nie żyje się tu łatwo – mówi dyrektor programowy festiwalu Konrad Wirkowski. – Jezioro zarasta, wodę zanieczyszczają odpady z pobliskiej rafinerii. Jak w soczewce widać tu wszystkie problemy Wenezueli. Wioska rozłazi się w szwach – podobnie jak cały kraj.
Pokazy festiwalowe odbywają się na platformie mojeekino.pl.
Więcej na temat imprezy można dowiedzieć się na:
? stronie internetowej: https://watchdocs.pl/
? stronie na FB: https://www.facebook.com/WATCHDOCSFILMFESTIVAL/
? stronie z wydarzeniami na FB: https://www.facebook.com/events/356024765729937/
? IG: https://www.instagram.com/watchdocs_festival/
Niezdecydowani mogą sięgnąć po inspirację TUTAJ.
Formalny finał festiwalu nie oznacza końca całej imprezy. Od 14 do 30 grudnia na platformie VoD.pl będzie można bezpłatnie oglądać wybrane filmy z historii festiwalu. Przez ostatnie 20 lat na WATCH DOCS można było zobaczyć ponad tysiąc bardzo różnych dokumentów: krótkich i długich, smutnych i zabawnych, realizowanych przez debiutantów i uznanych mistrzów kina. Z okazji tegorocznego jubileuszu organizatorzy postanowili przypomnieć najważniejsze z nich – traktowane jak wizytówkę WATCH DOCS. W tym wyborze znalazły się m.in. dokumenty Rithy Panh, Zhao Lianga, Marii Ramos czy Nimy Sarvestani, dzieła wyjątkowe, jak „Praca” („The Work”) oraz dwa krótkie błyskotliwe filmy holenderskie poświęcone globalizacji oglądanej przez pryzmat turystyki.
Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie