W 14 miastach Polski odbyła się czwarta edycja ekologicznej akcji zbiórki opakowań, organizowanej w ramach obchodów Dnia bez Śmiecenia. Miejsca zbiórek opakowań odwiedziło ponad 20 tysięcy osób, które dostarczyły w sumie 22 tony opakowań szklanych i plastikowych oraz puszek. W zamian za przyniesione zużyte opakowania po napojach, klientom wydanych zostało w sumie ponad 14 tysięcy sadzonek iglaków oraz 270 000 zielonych punktów ClubCard. Intencją EKOakcji zorganizowanej przez Carlsberg Polska, Coca-Cola HBC Polska i Tesco Polska było zachęcanie Polaków do segregacji opakowań i zwrócenie uwagi na nowe zasady wywozu odpadów, które nastąpią 1 lipca br. Organizacja Odzysku KOBA zadbała o proekologiczne przetworzenie zebranych podczas akcji odpadów.
Uczestnicy ekologicznej akcji „Kto nie przyniesie – odpada”, przynosząc 10 dowolnych opakowań po napojach, otrzymywali w zamian sadzonkę iglaka lub 100 zielonych punktów Clubcard. Chętni mogli również samodzielnie skorzystać ze zgniatarek, by zmniejszyć objętość odpadów plastikowych i aluminiowych, które docelowo trafiały do odpowiedniego kontenera. Ponadto, uczestnicy tej inicjatywy otrzymywali materiały zawierające porady, co warto uczynić przed 1 lipca br., by się przygotować do nowych zasad odbioru odpadów.
Tegoroczna zbiórka odbyła się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Częstochowie, Tarnowie, Włocławku, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Gliwicach.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

