Licznik poziomu promili w telefonie to propozycja Kompanii Piwowarskiej, która chce promować odpowiedzialne spożywanie alkoholu.
Jak zapewnia KP aplikacja pozwala sprawdzić poziom promili w organizmie oraz poznać orientacyjny czas od momentu spożycia alkoholu, po którym będzie można bezpieczne usiąść za kierownicą samochodu. W akcję włączyła się sieć TESCO. W najbliższą sobotę, 26 czerwca, wszyscy odwiedzający hipermarket przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu będą mogli pobrać wspomnianą aplikację na swój telefon komórkowy.
Ilość promili obliczana jest według algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka) na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych: płci, wieku, wagi oraz ilości wypitego alkoholu i czasu zakończenia picia. Dodatkowo aplikacja zawiera bazę numerów telefonu do korporacji taksówkowych z całej Polski, a także dane dotyczące poziomu alkoholu dopuszczalnego podczas kierowania pojazdem w różnych krajach europejskich. Integralną jej częścią jest też gra w kapsle, która pozwala użytkownikom na przetestowanie refleksu.
Działania prowadzone przez Kompanię Piwowarską i TESCO mają na celu zmniejszenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach oraz uświadomienie społeczeństwu negatywnego wpływu alkoholu na organizm.
Podczas sobotniej akcji w poznańskim hipermarkecie zaplanowane są również konkursy z wykorzystaniem „alkogogli”, dzięki którym można sprawdzić jak zmienia się rzeczywistość po spożyciu alkoholu. Kolejne akcje w hipermarketach TESCO będą przeprowadzone: 3 lipca w Warszawie (ul. Fieldorfa 41), 10 lipca w Tychach (ul. Towarowa 2) i 17 lipca w Krakowie (ul. Kapelanka 54).
Wszyscy zainteresowani mogą pobrać aplikację ze strony internetowej www.sprawdzpromile.pl lub wysłać SMSa z hasłem PROMILE pod numer 70958 (koszt 61 gr. brutto).
P. Cieślikiewicz
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy