Przy udziale firmy Microsoft powstał projekt „W Sieci.TV”, w ramach którego młodzież szkolna ma uczyć się o bezpiecznym internecie za pośrednictwem internetowej telewizji. Nową akcję edukacyjną swoim patronatem objęła Komenda Główna Policji, a jej współautorem jest Fundacja Dzieci Niczyje. Realizacja projektu rozpoczęła się w zeszłym tygodniu, w województwie świętokrzyskim. W kwietniu 2011 zajęcia będą odbywały się w Warszawie.
W zaaranżowanym na potrzeby akcji wirtualnym talk show pod adresem www.wsieci.tv, nastolatki opowiadają swoje historie: „Jak zostałam uwiedziona przez dojrzałego mężczyznę?” czy „Jak zostałem skompromitowany w internecie?”. Program prowadzi Ewa Farna, młodzieżowa piosenkarka.
Prezentacja programu „W Sieci.TV” uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów scenariusza lekcji prewencyjnej na temat internetu. Obok moderowanej przez nauczyciela dyskusji na temat zasad bezpieczeństwa w internecie, ma ona zachęcić uczniów do refleksji i zapobiec niebezpiecznym sytuacjom w przyszłości.
Jak wynika z badań programu realizowanego w ramach projektu Komisji Europejskiej „Safeinternet” w 2010 roku 17% osób w wieku 11-16 lat w Polsce otrzymało za pośrednictwem internetu wiadomości o charakterze seksualnym, a 7% z nich doznało szkody w wyniku wykorzystania ich osobistych danych przez osoby trzecie, bez pozwolenia.
Nie jest to pierwsza współpraca firmy Microsoft i Fundacji Dzieci Niczyje. Poprzedni, zeszłoroczny program edukacyjny „3…2…1…Internet!”, dedykowany był uczniom klas IV-VI, a postawiono w nim na naukę poprzez kreskówki i komiksy.
Z. Hetmanek-Migalska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo