Sanofi ogłosiła w Światowym Dniu Malarii, że dostarczyła do Afryki 300 milionów dawek ASAQ Winthrop, leku przeciw malarii, od momentu wprowadzenia go na rynek w 2007 roku.
Firma zrzekła się praw patentowych do leku i wprowadziła warstwowy model cenowy oparty na zasadzie „bez zysku – bez strat” dla sektora publicznego i największych międzynarodowych organizacji zdrowotnych – powiedział dr Robert Sebbag, wiceprezes, Access to Medicines, Sanofi.
Zgodnie z wytycznymi WHO, które zalecają stosowanie w leczeniu malarii terapii łączonej opartej
na artemizynie, ASAQ Winthrop łączy artesunian i amodiachinę w stałej dawce, co zwiększa przestrzeganie schematu leczenia przez pacjentów i zmniejsza ryzyko wystąpienia oporności. ASAQ Winthrop powstał w wyniku partnerstwa z DNDi, niezależną fundacją non profit.
Produkowany przez Sanofi w fabryce w Casablance, Maroko, ASAQ Winthrop jest zarejestrowany obecnie w 33 krajach, z czego 30 to państwa afrykańskie. Jak podaje producent, zaletę stanowi łatwość stosowania (jedna dawka na dobę) i koszt leczenia: poniżej 1 dolara amerykańskiego w przypadku dorosłych i 0,5 dolara w przypadku dzieci, za pełną trzydniową terapię.
Dzięki uczestnictwu w afrykańskich narodowych programach na rzecz kontroli malarii Sanofi współpracuje z lokalnymi ekspertami i innymi organizacjami pozarządowymi, aby przygotować działania edukacyjne i materiały mające na celu zwalczanie malarii na różnych polach, od prewencji do diagnozy i leczenia. Jeden z tych programów – „Schoolchildren Against Malaria” – poprzez gry, konkursy teatralne i powiązane programy telewizyjne dotarł do ponad 3,6 miliona dzieci w dziewięciu krajach afrykańskich.
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z grudnia 2013 roku, w 2012 odnotowano 207 milionów zachorowań i 627 tysięcy zgonów, z czego 90% w Afryce. Większość przypadków śmiertelnych dotyczy dzieci żyjących w Afryce – co minutę jedno dziecko umiera tam na malarię. Malaria stanowi nie tylko problem zdrowotny, lecz także obciążenie finansowe dla rodzin, w których wystąpiły przypadki zachorowań, i dla gospodarki krajów endemicznych.
Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, producent dermokosmetyków, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial z branży weterynaryjnej.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy