RWE Polska po raz trzeci wspólnie z RWE Stoen Operator opublikowały raport zrównoważonego rozwoju. Jest to zarazem szósty raport RWE podsumowujący działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Spółki wyznaczyły na 2014 rok 11 celów w zakresie prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony. Dotyczyły one m.in. poprawy jakości obsługi klienta, zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Wszystkie zamierzone cele zostały osiągnięte. Raport społeczny uwzględnia również wyzwania przed jakimi obecnie staje RWE w Polsce.
Jak ocenia RWE, w przyszłości zmieni się profil konsumenta na rynku energii. Część z nich zostanie prosumentami, przyłączonymi do sieci i wytwarzającymi coraz większą ilość energii elektrycznej. Wdrożenie systemów inteligentnego opomiarowania oraz aplikacji mobilnych sprawi, że klienci zyskają większą świadomość zużycia energii elektrycznej i będą w stanie skuteczniej nim zarządzać. Oprócz tego pojawią się nowe produkty i usługi. Z tego powodu w 2014 roku RWE w Polsce podjęła szereg działań mających na celu przygotowanie konsumentów na nadejście rozwiązań związanych z energetyką przyszłości.
Poprzez publikację Studium RWE „Scenariusze rozwoju technologii na polskim rynku do 2050 r.”, firma dołączyła do debaty publicznej nt. przyszłości technologii energetycznych w Polsce. Raport, który poddaje analizie zarówno dostępne, jak i aktualnie opracowywane technologie, mające kluczowe znaczenie dla rozwoju polskiej branży energetycznej, został m.in. zaprezentowany podczas posiedzenia sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych.
Firma poszerzała również wiedzę odbiorców energii elektrycznej nt. bezpiecznej zmiany sprzedawcy na uwolnionym rynku. RWE wspierała kampanię edukacyjną prowadzoną przez Towarzystwo Obrotu Energią „Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”, została sygnatariuszem deklaracji „Dobre Praktyki Sprzedawców energii elektrycznej”.
Wspólnie z Centrum Nauki Kopernik Fundacja RWE zainaugurowała trzecią, ogólnopolską edycjęprogramu edukacyjnego, skierowanego do młodzieży szkolnej i gimnazjalnej – „RWE Power Box”. Program dzięki któremu za pomocą eksperymentów można się dowiedzieć jak działa panel fotowoltaiczny, turbina wiatrowa czy samochód elektryczny, ma przyczynić się do popularyzacji nauk ścisłych i lepszego zrozumienia przez młodzież rzeczywistości, której integralną częścią są zaawansowane technologie, energia i ochrona klimatu.
Przykładem podjętych w ubiegłym roku działań z zakresu ochrony środowiska było otwarcie przez RWE Polska i Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, stanowiska dydaktyczno-naukowego „RWE AGH Solar Lab”. Celem nowoczesnej, ufundowanej przez RWE pracowni, jest badanie jakości zielonej energii pozyskiwanej z paneli PV w zależności od warunków atmosferycznych. Prowadzone przez pracowników naukowych AGH badania w przyszłości przyczynią się do skuteczniejszego wykorzystania fotowoltaiki w polskich warunkach meteorologicznych.
Raport RWE Polska i RWE Stoen Operator „Zasilamy społeczne innowacje” jest dostępny na stronie internetowej http://www.rwe.pl/pl/o-firmie/odpowiedzialnosc-spoleczna.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
08.01.2025
Truck Care ostrzega przed martwy polem
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO