Ruszyła akcja społeczna z udziałem wybitnych reporterek i reporterów
Od miesięcy bombardują nas statystyki dotyczące pandemii. Łatwo zatracić w nich spojrzenie na konkretnego człowieka. Z myślą o tym Szlachetna Paczka, Onet i wybitni polscy reporterzy połączyli siły, by w ramach cyklu tekstów #LudzieNieLiczby opowiedzieć o tych, których pandemia dotknęła najbardziej.
Małgorzata Szejnert, Katarzyna Boni, Jacek Hugo Bader, Witold Szabłowski oraz Marcin Wyrwał – teksty wybitnych polskich autorów pojawiają się na łamach Onetu, w ramach wspólnej inicjatywy społecznej #LudzieNieLiczby. Akcja stanowi część tegorocznej kampanii Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Znajdujemy się bez wątpienia w nadzwyczajnych okolicznościach. Na całym świecie dzieją się rzeczy nieoczekiwane, takie które zdawało się, znamy tylko z filmów. W tym wszystkim łatwo zagubić historie zwykłych ludzi – mówi Kamila Cheba, Wydawca Strony Głównej Onet.
Wraz z Onetem opowiadamy historie beneficjentów Szlachetnej Paczki od wielu lat – dodaje Paula Wolecka, PR manager w Szlachetnej Paczce. – Każda publikacja przekłada się na realną, mądrą pomoc. Po raz pierwszy, w sytuacji bez precedensu, poprosiliśmy o wsparcie w opowiedzeniu tych historii wybitne reporterki i reporterów. Ich spojrzenie, wrażliwość, dociekliwość pomogą opowiedzieć historie beneficjentów Szlachetnej Paczki, dotkniętych skutkami pandemii. Kilkanaście tysięcy rodzin w potrzebie, takich jak te, czeka w tym roku na pomoc.
W ramach projektu #LudzieNieLiczby co tydzień, w weekendy, na stronie głównej Onetu ukazuje się nowy tekst autorstwa jednego z reporterów zaangażowanych w inicjatywę. Każdej publikacji towarzyszy infografika nawiązująca do treści reportażu. Znajdują się na niej dane dotyczące wybranych obszarów trudności, z jakimi zmagają się opisani przez autorów potrzebujący, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu pandemii na ich życie.
Cykl zainaugurował reportaż Jacka Hugo-Badera Drobiazgi. Opowieść o zwykłym dniu, w którym nie dzieje się nic, opis niepozornych sytuacji, dziejących się w dwupokojowy świecie pani Anny i jej dwóch dorosłych, niepełnosprawnych synów. Reportaż Jacka Hugo-Badera (na zdjęciu powyżej) można przeczytać TUTAJ. Ostatni materiał cyklu ukaże się na stronie głównej serwisu Onet 14 listopada wraz z posłowiem do całego cyklu autorstwa Małgorzaty Szejnert (na zdjęciu poniżej).
Komentarz Joanny Sadzik, prezeski Stowarzyszenia WIOSNA, można przeczytać tutaj: Upominając się o godność człowieka.
Więcej na temat inicjatywy można dowiedzieć się na stronie www.szlachetnapaczka.pl.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS
-
24.10.2024
Zrób TO dla JAJ!
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
23.10.2024
Pokolenie Z najmniej skłonne do sortowania śmieci i recyklingu
-
22.10.2024
Bajka terapeutyczna o powodzi