Rozstrzygnięto 7. edycję programu Funduszu Kropli Beskidu
Rada Programowa Funduszu Kropli Beskidu wyłoniła 11 zwycięskich projektów w 7. edycji programu. Przyznano 7 dotacji I stopnia na inicjatywy edukacyjne oraz 4 dotacje II stopnia na projekty o charakterze inwestycyjnym, efektywnie poprawiające stan wód w tym rejonie Beskidu Sądeckiego, zgodne z wymogami ochrony środowiska i Ramowej Dyrektywy Wodnej.
Dzięki projektom, które otrzymają wsparcie finansowe z Funduszu Kropli Beskidu zostaną m.in. zagospodarowane i zrewiatalizowane mofety w Tyliczu oraz w Złockiem k. Muszyny oraz utworzone stanowiska do obserwacji roślin i zwierząt wodnych. Beneficjenci będą także kontynuować projekty z lat ubiegłych, w tym przedłużony zostanie eko-turystyczny szlak przyrodniczy w Czyrnej, odrestaurowana kolejna część ornitologicznej ścieżki przyrzecznej Łopata Polska, a także stworzone zostaną ścieżki wokół źródła Św. Kingi w Młodowie-Głębokim. W ramach projektów podejmowane będą również działania edukacyjne, promujące idee zrównoważonego rozwoju oraz podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców Beskidu Sądeckiego.
Środki w ramach dotacji I stopnia (do 5 tysięcy złotych) powinny być wykorzystane do 31 grudnia 2011 roku, a w przypadku dotacji II stopnia (do 25 tysięcy złotych) do 30 kwietnia 2012 roku. Organizacje, których programy otrzymały wsparcie mogą również liczyć na pomoc merytoryczną ze strony Fundacji Fundusz Partnerstwa zarządzającej Funduszem Kropli Beskidu.
– Fundusz Kropli Beskidu wspiera finansowo i merytorycznie projekty, których celem jest ochrona zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Program kierujemy do organizacji pozarządowych oraz instytucji takich jak szkoły, przedszkola, domy kultury, kluby młodzieżowe i sportowe z czterech gmin w Beskidzie Sądeckim: Krynicy Zdroju, Muszyny, Piwnicznej i Rytra. Naszym zdaniem tego typu programy są najskuteczniejszą metodą aktywizacji i promowania współpracy społeczności i środowisk lokalnych. Inicjatywy realizowane przez Fundusz Kropli Beskidu przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego w regionie i do zmian w sposobach gospodarowania zasobami naturalnymi, w szczególności wodnymi. Wieloletnia historia programu pokazuje, że organizacje pozarządowe, samorządy i firmy prywatne mogą skutecznie działać razem na rzecz dobra wspólnego, jakim jest dziedzictwo naturalne Beskidów – powiedziała Anna Woźniak, prezes fundacji Fundusz Partnerstwa.
Fundusz Kropli Beskidu został zainicjowany w 2005 r. przez firmy systemu Coca-Cola
w Polsce: Coca-Cola Poland Services i Coca-Cola HBC Polska oraz fundacje: Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa, która obecnie zarządza Funduszem Kropli Beskidu.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.02.2023
LPP dołączyło do sygnatariuszy porozumienia Accord Pakistan
-
07.02.2023
#NieSzukajWymowki – Jasiek Mela inspiruje do działania
-
03.02.2023
Zjedz ziemniaczki, będzie deserek — Foodsi organizuje warsztaty less waste
-
31.01.2023
Przystanek Zieleń na Mokotowie i Wilanowie
-
09.01.2023
Niedoskonałe warzywa wracają do sieci Lidl Polska
-
05.12.2022
4F przerabia kurtki dla ludzi na kurteczki dla psów