logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Prezesi BOŚ Banku i Capgemini zostali wolontariuszami
11.07.2012
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Prezesi BOŚ Banku i Capgemini zostali wolontariuszami



Prezesi BOŚ Banku i Capgemini dołączyli do Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011” – projektu zrzeszającego liderów firm, którzy chcą aktywnie promować działania z zakresu społecznego zaangażowania biznesu. Po włączeniu się w projekt Mariusza Klimczaka (prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.) oraz Marka Grodzińskiego (wiceprezes Capgemini Polska Sp z o.o.) grupa liczy 24 osoby.

Bank Ochrony Środowiska wspiera przede wszystkim projekty proekologiczne. Jego przedstawiciele biorą udział w wydarzeniach, konferencjach i debatach popularyzujących wiedzę o środowisku i ekologiczne postawy. W 2009 r. Zarząd BOŚ Banku powołał do życia Fundację BOŚ, która realizuje własne programy edukacyjne oraz wspiera rozwój wolontariatu pracowniczego w BOŚ. Największy program Fundacji to „Aktywnie po zdrowie”, który angażuje do działania i promuje zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży z 3 tys. polskich szkół.

Capgemini w Polsce podejmuje inicjatywy odpowiadające na potrzeby społeczności lokalnych. W 2011 roku firma Capgemini stworzyła strategię społecznej odpowiedzialności wokół trzech obszarów: zaangażowania społecznego, środowiska oraz różnorodności w miejscu pracy. W ich ramach realizowane są różne projekty, m.in.: projekt Teatr, program grantowy „Inwestujemy w dobre pomysły”, program „Embrace Eco Ethics”, projekt Business Mama czy „Welcome.pl”.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie dobrybiznes.info.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek