Porozmawiajmy o dzieciach – nowy portal psychologiczny dla rodziców
Choć w Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, pomoc nie zawsze jest dostępna. W odpowiedzi na tę sytuację powstał portal „Porozmawiajmy o dzieciach” – kompleksowy i darmowy poradnik psychologiczny online, zorganizowany przy współpracy z psychoterapeutką, psychologami, dietetyczką i pedagogiem Kliniki Mentalnej.
Porozmawiamy o dzieciach to cykl artykułów i webinarów poradnikowych z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców materiałach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
Poradniki powstają we współpracy z zespołem doświadczonych psychologów dziecięcych i pedagogów z Kliniki Mentalnej. To realizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową projekt stałego wsparcia psychologicznego pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu i ich rodzin. Bazując na swoich bogatych doświadczeniach, psychologowie, terapeuci i dietetycy, dbający w ramach Kliniki o dobre samopoczucie osób przebywających na oddziale, radzą, jak budować relacje, dzięki którym uda się przetrwać razem nawet najtrudniejsze sytuacje.

image by Carlos Magno on Unsplash
Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w ramach projektu Porozmawiajmy o dzieciach mają uniwersalny charakter – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka oraz jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania czy trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać.
Skąd potrzeba stworzenia portalu? To między innymi odpowiedź na alarmujące statystyki i próba przełamania pewnego tabu:
• W Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego,
• Do najczęściej występujących u młodych ludzi zaburzeń należą te związane z emocjami, zachowaniem i odżywianiem,
• Przyczyny problemów to najczęściej warunki życia, stygmatyzacja, dyskryminacja i wykluczenie,
• Depresja jest czwartą najczęstszą przyczyną chorób u nastolatków po 15. roku życia.
Wszystkie materiały dostępne są na stronie www.porozmawiajmyodzieciach.pl.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
21.11.2023
Dzień jak co dzień
-
20.11.2023
Najlepsza inwestycja
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
16.11.2023
Gdy las się pali, pali nie tylko on