Wydłużony czas reakcji, obniżona koordynacja ruchów i koncentracja, ograniczone pole widzenia, problemy z dostrzeganiem szczegółów, znaków, pieszych – to krótka charakterystyka pijanego kierowcy. Już samo społeczne przyzwolenie na siadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest niebezpieczne. Czasem przysłowiowy kieliszek może spowodować, że czas naszej reakcji się wydłuży, a w konsekwencji spowodujemy wypadek.
Przyczyną 20% wypadków w Polsce jest nadużycie alkoholu. Liczba pijanych kierowców ciągle wzrasta. Nic dziwnego, że problem ten określany jest mianem plagi polskiej. Taki tytuł otrzymała także kampania społeczna zorganizowana z inicjatywy agencji Leo Burnett przy współpracy z Cityboard Media. Przeprowadzono ja w lipcu i sierpniu 1998 roku. Jej celem było symboliczne pokazanie następstwa jazdy samochodem po spożyciu alkoholu.
Plakaty kampanii są mocno sugestywne, utrzymane w biało-czarnej kolorystyce, bez tekstów. Dzięki takim środkom wyrazu przekaz kampanii miał dużą siłę wyrazu. Plakaty umieszczono na cityboradach o powierzchni 18 m. kw. Za wykorzystaniem tych właśnie nośników przemawiało ich usytuowanie przy głównych ciągach komunikacyjnych, prostopadle do kierunku ruchu.
M.Czerepak
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
10.08.2022
Strefa Sprawdź Promile na Lech Polish Hip Hop Festival w Płocku
-
04.08.2022
Pracoholik pozbawia swoje otoczenie relaksu
-
03.08.2022
delio zamraża ceny pięciuset produktów do końca października
-
29.07.2022
AMS odlicza czas do Godziny „W” – nie tylko w Warszawie
-
27.07.2022
Na Dzień Ryby zapraszają bocian, byczek, kur i zając
-
26.07.2022
Kampania Poland Soul Travel promuje slow turystykę wśród Austriaków i Szwajcarów