Niewidzialna Wystawa odbywa się w Warszawie. To interaktywna wyprawa do świata ciemności, która pozwala zrozumieć z jakimi problemami borykają się ludzie niewidomi i poznać świat z innej perspektywy. Poprzez pozytywne przeżycia, uczy ludzi, jak mogą pomagać niepełnosprawnym w codziennych sytuacjach.
Niewidzialna Wystawa działa w Budapeszcie od 2007 roku i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. W oczekiwaniu na podobny sukces, ten sam projekt otworzył się w 2011 roku również
w Pradze. Wystawa stała się tam zarazem jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. 10 grudnia 2011 roku wystawę otworzono także w Warszawie. Tak jak w poprzednich przypadkach cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory, odwiedziło ją już ponad 10 tysięcy ludzi i liczba ta stale rośnie.
Na wystawie, goście pozyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. Dzięki temu, bez pomocy wzroku mogą dowiedzieć się, z jakimi trudnościami spotykają się niewidomi i przekonać się zarazem, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Projekt stworzono aby zbliżyć do siebie świat widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć ludzi, jak mogą pomagać osobom niepełnosprawnym.
– Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by pokazać, że osoby niewidome i słabowidzące mogą żyć tak samo pełnym i szczęśliwym życiem. Nasi przewodnicy to osoby z pozytywnym nastawieniem, otwartością, poczuciem humoru, pasjami. To m.in. dlatego wystawa wzbudza tak wielkie zainteresowanie. Przyczynia się ona nie tylko do wzrostu świadomości problemu, ale stanowiąc pewną formę rozrywki – jednocześnie porusza i pobudza nasze myślenie, staje się świetnym pretekstem do dyskusji. To także forma dobrych praktyk, która stwarza niewidomym możliwość zatrudnienia – mówi Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy w Warszawie.
Niewidzialną Wystawę zaplanowano na dwa lata z możliwością przedłużenia tego okresu. Wszystko zależeć będzie od zainteresowania projektem w przyszłości. Ceny biletów wahają się od 13 zł za wejściówki grupowe do 57 złotych za rodzinne karty wstępu. Dzieci do siódmego roku życia wchodzą za darmo.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
25.10.2024
Gala Effie Awards Poland 2024
-
24.10.2024
Zrób TO dla JAJ!
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
11.10.2024
Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon
-
03.10.2024
Znamy nominowanych jubileuszowej 25. edycji Effie Awards Poland
-
03.10.2024
Noc Księgarń już 4 października. Prawie dwieście wydarzeń w 180 księgarniach