Firma Nestlé poszerzyła zasięg Cocoa Plan o rynek indonezyjski. Celem realizowanego projektu jest usprawnianie łańcucha dostaw kakao, podnoszenie jakości i wydajności jego upraw oraz poprawa warunków życia uprawiających je społeczności. Do końca 2015 roku planem zostanie objętych 10 tysięcy indonezyjskich rolników, a przewidywany wzrost produkcji kakao w tym kraju powinien sięgnąć 30%.
Indonezja, jako trzeci co do wielkości po Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghanie producent kakao na świecie może zyskać w ciągu najbliższych lat do 4 milionów USD – z przeznaczeniem na szkolenia rolników, wsparcie łańcucha dostaw i rozwój upraw.
Nestlé inwestuje w inicjatywy związane ze zrównoważonymi uprawami kakao. Od 2009 roku realizuje globalny plan noszący nazwę Cocoa Plan, który łączy działania firmy mające na celu promowanie zrównoważonego i stałego zaopatrzenia w kakao. Jego celem jest stawienie czoła głównym problemom, które dotykają społeczności uprawiające kakao, zarówno z perspektywy ekonomicznej, społecznej jak i ekologicznej. W ciągu najbliższych 10 lat firma zainwestuje 110 milionów CHF w realizację Cocoa Planu, który opiera się na wynoszącej 60 milionów CHF inwestycji w zrównoważone uprawy kakao prowadzonej w ciągu ostatnich 15 lat.
Kluczowymi obszarami Cocoa Plan Nestlé są:
- Szkolenia rolników z technik podnoszenia wydajności upraw.
- Inwestycje w badania mające na celu rozwój produkcji dzięki poszukiwaniu nowych odmian kakao.
- Poprawa jakości kakao pozyskiwanego przez Nestlé.
- Upraszczanie łańcucha dostaw.
- Zwiększanie zysków dostawców firmy.
- Wzmacnianie łańcucha wartości poprzez bliską współpracę z rolnikami.
- Zwiększanie dostępu rolników do edukacji, czystej wody i urządzeń sanitarnych.
W ramach Cocoa Plan na Wybrzeżu Kości Słoniowej Nestlé realizuje program motywacyjny skierowany do 20 spółdzielni rolniczych. W planach firmy na 2011 rok jest przekazanie rolnikom 600.000 wysokiej jakości, odpornych na choroby sadzonek wyhodowanych w Centrum Badań i Rozwoju w Abidjan (Wybrzeże Kości Słoniowej) oraz cykl szkoleń z zakresu dobrych praktyk w rolnictwie, który obejmie 5 tysięcy plantatorów. W Ekwadorze natomiast pomoc w zakresie podnoszenia jakości upraw otrzymało ponad 1500 plantatorów oraz 27 spółdzielni rolniczych.
Strona programu: www.thecocoaplan.com
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.05.2023
Stare zwierzęta hodowlane
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
19.05.2023
Rusza kolejna edycja kampanii „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”
-
11.05.2023
Koniec „charytatywnych nakrętek”
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany