W środę na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się ogólnopolski finał Konkursu Lodołamacze. Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Podczas pierwszego kapituły w całej Polsce wyłaniają finalistów regionalnych. Regionalni zwycięzcy poszczególnych kategorii biorą udział w centralnym etapie konkursu, w którym wybierani są ogólnopolscy Lodołamacze.
Firmy i instytucje wyróżniono za przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w trzech kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy oraz instytucja.
Laureatami pierwszej kategorii zostali: firma Łuksja Sp. z o.o. z Łukowa; Spółdzielnia Niewidomych „Nadodrze” z Bytomia Odrzańskiego oraz firma AMS SA z Warszawy. W kategorii otwarty rynek pracy nagrodzono: Zakład Blacharstwa Lakiernictwa i Mechaniki Pojazdowej Eugeniusz Kalinowski z Torunia; Drukarnię Profit Media. Sławomir Trzósło z Bochni oraz Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Wśród Instytucji finalistami zostali: „Twoje Nowe Możliwości” Stowarzyszenie na rzecz równego dostępu do kształcenia z Wrocławia, Stowarzyszenie Świętego Celestyna z Mikoszowa w województwie dolnośląskim oraz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych KRASNAL z Warszawy.
Ponadto kapituła przyznała tytuły honorowe – Lodołamacza Specjalnego dla profesora Henryka Skarżyńskiego i dwa wyróżnienia dla Małgorzaty Rybickiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym oraz Władysława Skwarki, Dyrektora Łódzkiego Oddziału PFRON. Drugi tytuł honorowy – Superlodołamacza otrzymało Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Fundacji Polsat.
W ogólnopolskiej kapitule Konkursu Lodołamacze zasiadają m.in. główny inspektor pracy, rzecznik praw obywatelskich, prezes Najwyższej Izby Kontroli, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, parlamentarzyści, sportowcy, dziennikarze i artyści.
Konkurs organizowany jest przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON” i jest przeprowadzany od 2006 r. Biorą w nim udział firmy, instytucje i organizacje angażujące się w problematykę osób niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest promocja zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęła Małżonka Prezydenta Anna Komorowska.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
13.05.2022
Oszczędzanie może iść w parze z ekologią. Ekspertka podpowiada, jak nauczyć tego dzieci
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
26.04.2022
Odzież dla firm — w ekologicznym wydaniu
-
20.04.2022
Words don’t come easy to me
-
04.04.2022
Cena twojego wydruku z bankomatu